Amerikāņiem žēl naudas, ko maksā Biedriņam
Basketbols

Amerikāņiem žēl naudas, ko maksā Biedriņam

Jauns.lv

Populārais ASV portāls bleacherreport.com savā topā par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem, kuriem tiek pārmaksāts, Latvijas vīriešu basketbola izlases centru Andri Biedriņu ir ievietojis augstajā trešajā vietā.

Amerikāņiem žēl naudas, ko maksā Biedriņam...
Goldensteitas „Warriors” centrs savas karjeras nākamajos četros gados saņems 36 miljonus ASV dolāru (aptuveni 17,9 miljoni latu), kas ir deviņi miljoni dolāru (aptuveni 4,47 miljoni latu) par katru sezonu.
Goldensteitas „Warriors” centrs savas karjeras nākamajos četros gados saņems 36 miljonus ASV dolāru (aptuveni 17,9 miljoni latu), kas ir deviņi miljoni dolāru (aptuveni 4,47 miljoni latu) par katru sezonu.

Goldensteitas „Warriors” centrs savas karjeras nākamajos četros gados saņems 36 miljonus ASV dolāru (aptuveni 17,9 miljoni latu), kas ir deviņi miljoni dolāru (aptuveni 4,47 miljoni latu) par katru sezonu. Par Biedriņu augstāk šajā topā ir vienīgi Krievijas izlases un Jūtas „Jazz” uzbrucējs Andrejs Kiriļenko (17,8 miljoni ASV dolāru jeb 8,86 miljoni latu sezonā) un Denveras „Nuggets” uzbrucējs Kenjons Martins (16,5 miljoni ASV jeb 8,2 miljoni latu sezonā).

Šī nav pirmā reize, kad latviešu basketbolists ir iekļauts šādos NBA spēlētāju topos. Pagājušajā sezonā, kura Andrim bija neveiksmīgākā profesionālajā karjerā, viņš tika iekļauts žurnāla „Forbes” interneta versijas topa septītajā vietā. Sezonā latvietis piedalījās vien 33 regulārās sezonas mačos, kuros vidēji spēlē guva nieka piecus punktus un izcīnīja 7,6 atlēkušās bumbas, kā arī sasniedza jaunu NBA antirekordu soda metienu precizitātē (16,7%). Pagājušajā sezonā Biedriņš regulāri mocījās ar savainojumiem (potīte un vēdera muskulis), tāpēc spēlēšana viņam bija ļoti saraustīta.

Pēc paša vārdiem un komandas biedru izteikumiem Andris Biedriņš starpsezonā ir pilnībā atveseļojies un ieguvis lielisku sportisko formu. Tāpat ir zināms, ka vienīgais NBA latvietis drīzumā kļūs par tēvu (bērna māte – kādreizējā šova „Latvijas princese” fināliste Madara Grīnberga), taču tas viss Andrim nav palīdzējušas vērā ņemami uzlabot sniegumu laukumā. Šīs sezonas pecos mačos latvietis vidēji ir nospēlējis 27 minūtes un divas sekundes (nedaudz vairāk par pusi no spēles, jo NBA mačs ilgst 48 minūtes), vidēji gūstot 6,4 punktus, izcīnot 9,6 atlēkušas bumbas, atdodot 1,6 piespēles un bloķējot 0,8 metienus. Sezonu starplaikā „Warriors” klubam pievienojās talantīgais spēka uzbrucējs Deivids Lī, ar kura ierašanos būtu izskaidrojama Biedriņa zemā produktivitāte uzbrukumā, taču atlēkušās bumbas un metienu bloķēšana allaž ir bijušas Latvijas izlases centra stiprās puses, tās pagaidām nav tādā līmenī, kā vēlas basketbolista fani, kluba treneri un īpašnieki.

Desmit pārmaksātākie NBA basketbolisti

Nedrīkst gan noniecināt Andra Biedriņa sniegumu aizsardzībā, jo tieši viņam tiek uzticēta pretinieku raženāko un spēcīgāko spēlētāju neitralizēšana. Pagaidām Andris ir gana sekmīgi ticis galā gan ar abiem brāļiem Gazoliem (Po Losandželosas „Lakers” un Marku „Grizzlies”), gan Argentīnas izlases balstu Luisu Skolu (Hjūstonas „Rocekts”). Tomēr ar labu spēli aizsardzībā ir par maz, lai ASV apskatniekiem nebūtu žēl to deviņu miljonu dolāru, kurus par savu darbu laukumā saņem Latvijas labākais basketbolists. Novēlam topošajam tēvam pēc iespējas ātrāk atgriezties 2008./2009. gada sezonas līmenī, kad Andris vidēji mačā guva 11,9 punktus un savāca 11,2 atlēkušās bumbas.


Kasjauns.lv/Foto: AFP