2011. gada 30. septembris, 21:45

BK "Ventspils" BBL sezonu sāk ar pārliecinošu uzvaru pār "Liepājas lauvām"

BK "Ventspils" piektdien Baltijas Basketbola līgas (BBL) sezonas pirmajā spēlē savā laukumā pārliecinoši ar 85:59 uzvarēja "Liepājas Lauvu" basketbolistus, informē rīkotāji.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Lauris Blaus, bet Jāņa Strēlnieka rēķinā bija 13 punkti. Liepājnieku komandā Martins Andrjukaitis guva 12 punktus, bet Jānis Timma pretinieku grozā sameta 11 punktus.

Tikai pirmajā ceturtdaļā viesi spēja līdzvērtīgi turēties Ventspils basketbolistiem, pēc desmit minūtēm esot vadībā ar 21:18. Taču pēc tam izpaudās mājinieku pārākums un atpūtā ejot viņi jau atradās priekšā ar 44:35. Arī turpinājumā laukumā dominēja mājinieki, beigās svinot pārliecinošu uzvaru.

BK "Ventspils" un "Liepājas lauvas" ir divi vienīgie Latvijas klubi BBL regulārajā turnīrā.

BBL elites grupas pamatturnīrā spēlēs 11 komandas - pa divām no Latvijas un Igaunijas, seši klubi no Lietuvas, viens no Krievijas. Komandas izspēlēs divus apļus, pēc kuriem piecas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kur vieta jau garantēta Latvijas čempioniem "VEF Rīgsa", kā arī abiem labākajiem Lietuvas klubiem Kauņas "Žalgiris" un Viļņas "Lietuvos rytas".