Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Airētāja Sanita Pušpure lepna, ka Londonas olimpiādē pārstāvēs Īriju
Sanita Pušpure 23. maijā Lucernā izcīnīja tiesības piedalīties Londonas Olimpiskajās spēlēs.

Airētāja Sanita Pušpure lepna, ka Londonas olimpiādē pārstāvēs Īriju

Citi sporta veidi
2012. gada 19. jūnijā 19:01 2012. gada 19. jūnijā 19:01
 
Latviete Sanita Pušpure šīgada vasaras Olimpiskajās spēlēs Londonā būs vienīgā, kas tur pārstāvēs Īrijas airēšanas izlasi. Līdz tam viņa bija kļuvusi par vairākkārtēju Latvijas čempioni.

Pušpure 23. maijā Šveices pilsētā Lucernā, piedaloties Londonas Olimpiādes pēdējā kvalifikācijas turnīrā un pārstāvot Īrijas izlasi, kvalificējās četrgades svarīgākajam sporta notikumam, raksta Īrijas latviešu laikraksts „Sveiks!”.

Jāatzīmē, ka Sanita Pušpure ir pirmā Īrijas airētāja, kura kopš 1980. gada kvalificējusies olimpiskajām spēlēm. Tāpat ievērības cienīgs ir fakts, ka viņa vienīgā Londonā pārstāvēs Īrijas airēšanas izlasi.

30 gadus vecā latviešu airētāja pati par savu sasniegumu „Sveiks!” sacīja: „Kvalifikācija olimpiādei bija liels izaicinājums, jo sevišķi – vieniniekā. Neviena Īrijas airētāja vēl nav to paveikusi. Man prieks, ka es pirmā to spēju izdarīt. Tanī pašā laikā, tika ieguldīts liels darbs. Treniņi ziemā bija ļoti smagi. Kvalificēšanās bija pozitīvs rezultāts ieguldītajam darbam, visas pūles atmaksājās. Emocionāli bija tik pat grūti, cik fiziski. Kvalifikācijas nedēļa, protams, bija visgrūtākā. Nevarēju normāli gulēt. Naktī modos augšā un domāju, kā man būs jābrauc, cik daudz sāpēs, ko darīšu, ko domāšu distancē. Visu laiku sev atgādināju, cik ļoti to visu gribu, cik daudz esam kā ģimene ziedojuši, lai es to varētu darīt.”

Pušpure dzīvo Īrijas pilsētā Korkā un trenējas Īrijas Nacionālajā airēšanas centrā, kas atrodas netālu no mājām. 2009. gadā Sanita kļuva par Īrijas čempioni un četrkārtēju Latvijas čempioni, savukārt 2010. gadā mūsu sportiste savu trofeju klāstu papildināja ar trijām augstākā kaluma medaļām, kas tika izcīnītas Īrijas čempionātā, un trijām zelta un vienu bronzas medaļu, kas tika nopelnītas Latvijas čempionātā. Tāpat viņai pieder vairāki Īrijas rekordi airēšanā telpās. Pēdējā gada laikā airētāja, pārstāvot Īrijas izlasi, ir izcīnījusi vairākas godalgas starptautiskās sacensībās.

Agrāk, pārstāvot Latviju, Sanita izcīnīja zelta medaļu 2004. gada Pasaules studentu spēlēs un bronzas medaļu 2003. gada Pasaules junioru čempionātā (U-23). Londonas Olimpiskajās spēlēs pirmais starts Pušpurei būs nākošajā dienā pēc atklāšanas ceremonijas - 28. jūlijā.

Kasjauns.lv/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Politologs Andis Kudors uzvarējis smagu atkarību un tagad grib palīdzēt citiem 3
Vakcinācijas pasaules hronika. Interesanti un būtiski fakti par potēšanos šonedēļ
"Pastaigu krātiņā viens aplis - 14 metri" Sieva Kristīne publicē Lemberga vēstules no cietuma 7
Pievienot komentāru

«Кэтрин разрыдалась»: как Меган обидела принца Уильяма перед свадьбой

Наталья Водянова в мини-бикини порезвилась в море со своими детьми от разных браков 1