Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Caters News Agency

Foto: labdari Lielbritānijā teju līdz nepazīšanai pārvērš bezpajumtniekus un klaidoņus 3

Dzīvesstils
2018. gada 7. maijā 17:06 2018. gada 7. maijā 17:06
Jauns.lv
56 gadus vecais britu frizieris Stjuarts Robertss, kurš zina, ko nozīmē būt atkarīgam, izveidojis labdarības biedrību, kura nu izpletusies līdz iepriekš neparedzētiem apmēriem - Robertss kopā ar saviem brīvprātīgajiem kolēģiem bez maksas griež matus bezpajumtniekiem un klaidoņiem. 

Doma par to, ka viņš varētu ņemt rokās šķēres, radās 2014. gadā, iedvesmojoties no ASV piemēra. Robertss nolēma doties uz Pestīšanas armijas zupas virtuvi Romfordā un rindā stāvošajiem piedāvāt bezmaksas friziera pakalpojumus. 

Šis piedāvājums guva plašu atsaucību, tāpēc drīz vien viņu aicināja arī patversmes, tāpēc drīz vien dzima "Haircuts4Homeless". 

Stjuarts ar savu klientu. (Foto: Caters News Agency)

Tagad viņa organizācijās strādā 300 brīvprātīgie 45 dažādās vietās Apvienotajā Karalistē, un līdz šim apkalpoti jau 35 000 klientu. 

Organizācijas dibinātājs stāsta, ka šī ideja radās pavisam nejauši. "Es esmu skaidrā jau 12 gadus un pēdējo 10 gadu laikā esmu darbojies kā brīvprātīgais ar alkoholiķiem un narkomāniem. Pēc video noskatīšanās, kur vīrietis Ņujorkā bezpajumtniekiem griež matus, es nolēmu vietējā Pestīšanas armijā ķerties pie savām šķērēm," viņš stāsta, norādot, ka atsaucība bija milzīga, turklāt tā vērsās plašumā pēc video publicēšanas sociālajos tīklos.

Viņam izdevās tikt arī pie 50 000 eiro granta aprīkojuma iegādei un jaunu frizēšanās atvēršanai. 

Darbs, ko viņš dara, ir ļoti emocionāls un nereti klientu reakcija, ieraugot savu jauno tēlu, personālu noved līdz aizkustinājuma asarām. "Tas ir kas vairāk par matu sakārtojumu, tas ir par pašvērtējumu," skaidro Robertss, norādot, ka pret šiem cilvēkiem darbinieki izturas ar cieņu, kas bezpajumtnieku ikdienā nav ārkārtīgi bieži sastopama parādība. 

"Kas aizsākās kā bezmaksas matu sakārtojumu piedāvāšana, izauga līdz kam tādam, kas mainīja manu dzīvi uz mūžiem," viņš pauž.

Citi šobrīd lasa

"Es negribu degradēties" - Raivis Vidzis par muskuļiem, šoviem, aktiera karjeru un kaušanos ar Kambalu
VIDEO: ar dūrēm pa seju, asarām acīs un sarkanajām kartītēm. Meiteņu izlašu futbolā izceļas pamatīgs kapteiņu kautiņš 15
Karsta kā pagājušā vai auksta un lietaina? Laika vērotājs prognozē, kāda būs 2019. gada vasara 8
Skatīt visus komentārus

«Прости, Игорь, что я все силы бросила на войну, а тебя не уберегла»: Божена Рынска похоронила мужа

"Мне было очень тяжело": бывший муж Началовой рассказал дочери о смерти мамы