Ar gurķiem un auzu pārslām ir par maz. Sejas maskas - deserts ādai
Sejas maska sniedz ādai enerģiju un tonusu.
Dzīvesstils

Ar gurķiem un auzu pārslām ir par maz. Sejas maskas - deserts ādai

Jauns.lv

Lai uzlabotu ādas elastību un samazinātu krunciņas, ar gurķiem un auzu pārslām uz sejas vien nepietiek. Kosmētiskās maskas īpaši radītas tā, lai risinātu konkrētas sejas ādas problēmas.

Ar gurķiem un auzu pārslām ir par maz. Sejas maska...

Konsultē 4. Dimensija sejas estētikas speciāliste Terēze Beļkova.

Kāpēc papildus sejas krēmam būtu jālieto arī sejas maska? Tēlaini izsakoties, krēms ir kā pamatēdiens – tāpat kā ēdam pusdienas un vakariņas, tā arī ādai sniedzam kopšanu no rīta un vakarā. Taču tad, kad mums vajag papildu enerģiju, iedzeram kafiju, apēdam šokolādi vai lietojam vitamīnus. Tāpat ir ar sejas ādu. Kad var nojaust – āda vēlas arī desertu, ieteicams lietot sejas masku. Mitrinošu, attīrošu, ādas struktūru atjaunojošu vai tādu, kas paredzēta nobriedušai ādai. Pietiekami, ja ādu ar sejas masku palutināsi reizi nedēļā. Biežāk nav nepieciešams – izņemot gadījumus, kad ādas problēmas ir akūtas. Pirms maskas klāšanas seju rūpīgi attīri ar putojošām ziepēm, geliem, micelāro vai celulāro ūdeni un nosusini. Tikai tīra āda spējīga uzņemt tai nepieciešamos vitamīnus un vielas, ko sniedz sejas maska. Precīzs maskas turēšanas ilgums vienmēr norādīts uz iepakojuma, parasti – 15–20 minūtes. Pēc tam masku noskalo un uzliec mitrinošu krēmu. Lai masku noņemtu, izmanto tikai ūdeni. Nav nepieciešams seju vēlreiz attīrīt ar ziepēm, jo pat vēlams, lai labās vielas, kas ir maskā un nav tikušas noskalotas, vēl paliktu uz ādas un sniegtu tai vēlamo iedarbību. Šā iemesla dēļ masku iesaka likt vakarā, lai nakts laikā āda varētu pilnībā uzņemt tai piedāvātos vitamīnus, mikroelementus un aktīvās vielas.

Maskām ir ne tikai dažādi sastāvi, bet arī konsistence.
Maskām ir ne tikai dažādi sastāvi, bet arī konsistence.

Mājas apstākļos visērtāk lietot krēmveida masku – to uzklāt ir tikpat viegli kā gelu vai krēmu (tas, vai maska paredzēta arī acs zonai, parasti norādīts uz iepakojuma), tā nemaina savu konsistenci – nesacietē un nesakalst, kā tas notiek ar mālu un Peel off jeb plēvveida maskām. Bieži vien to noņemšana prasa pacietību un meistarību. Ir arī pulverveida maskas, kas vispirms jāsajauc ar ūdeni. Var gadīties, ka ūdens tiek pievienots par daudz, tāpēc maska būs šķidra un tecēs, tomēr, piešaujot roku, iespējams tikt galā ar jebkura veida sejas desertu. Veikalos ir pieejamas arī audekla maskas un kolagēna plāksnes, kas piesūcinātas ar aktīvajām vielām, taču tās pie sejas turas tikai guļus stāvoklī (lieliska iespēja relaksācijai!), savukārt ar krēmveida masku vari gan aktīvi kustēties, gan skatīties filmu vai lasīt grāmatu.

Kosmētiķe Terēze Beļkova uzskata, ka kosmētika, ko lietojam mājās, efektivitātes ziņā tomēr nav salīdzināma ar procedūrām, ko veic speciālists, izmantojot profesionālu kosmētiku un tehnoloģijas. Taču sejas maskas ir viens no līdzekļiem, ar ko sieviete arī ikdienā bez speciālista palīdzības ādu varētu uzturēt formā. “Rūpīga sevis kopšana nav nekāds untums, bet gan nepieciešamība. Tādējādi ne tikai labi izskaties, bet arī labi jūties,” ir pārliecināta Terēze Beļkova. Vienu sejas masku, kuras sastāvs ir iedarbīgākais, speciāliste nevar nosaukt, jo uzskata – katrai ir savas vajadzības. Vienai āda prasa mitrinātājus, otrai – vitamīnus, turklāt pat sajūtas, uzklājot vienu un to pašu masku, katrai var būt atšķirīgas. Lai saprastu, kas ir piemērots un kas ne, atliek eksperimentēt. Tas gan nenozīmē, ka vajag lietot vairākas maskas paralēli. Izmēģinājusi vienu, nākamo testē citā dienā.

Lai iegūtu tūlītēju efektu, vari izvēlēties sejas liftinga masku. Tas ir efektīvs veids, kā svarīgā vakarā – pasākumā, ballē vai nozīmīgās vakariņās – izskatīties labāk nekā ikdienā. Maskas iedarbība ir redzama tūlīt pēc uzlikšanas – tā savāc sejas ovālu, piešķir ādai mirdzumu un izlīdzina smalkās krunciņas. Maskas noturība var ilgt pat līdz astoņām stundām.

Teksts: žurnāls OK/Foto: All Over Press