Kāpēc āda tik ļoti mīl dabisko kosmētiku
Palasot krēma bundžiņas sastāvu, nezinātājs var apjukt. Kas Jauns skaidro, kādas ir dabiskās kosmētikas priekšrocības attiecībā pret sintētiskiem produktiem.
Tā kā arvien vairāk cilvēku pievēršas “zaļajam” dzīvesveidam, pēdējos gados dabiskās kosmētikas lietotāju skaits ir ievērojami audzis. Tomēr vairumam ir grūti pretoties iedarbīgajām reklāmām, kas sola mūžīgu jaunību un seju bez krunciņām. Diemžēl šīs “brīnumvielas”, kas aizpilda grumbas, liekot mūsu sejai vienā acu mirklī kļūt jaunai un starojošai ir silikoni un no naftas blakusprodukts - minerāleļļas. Silikoni ir sintētiskas vielas, kas nokļūstot uz ādas rada patīkamu, izteikti samtainu sajūtu. Uzklājot krēmu, šķiet, ka sejas āda kļuvusi gluda kā zīds un rodas maldīgs priekšstats par produkta efektīvo iedarbību. Tas ir tā sauktais silikona efekts. Diemžēl šī iedarbība ir mānīga un gludas ādas sajūta saglabājas relatīvi īsu laiku - kamēr silikoni nav iztvaikojuši, noberzušies vai nomazgājušies. Silikonu eļļas nesatur ādai vērtīgas barības vielas un vitamīnus, tikai pārklāj ādu ar neelpojošu kārtiņu. Populārākās silikonu grupas vielas, kas atrodamas sintētiskajā kosmētikā ir dimetikons (dimethicone), cikometikons (cyclomethicone), ciklopentasiloksāns (cylcopentasiloxane). Vēl sintētiskajā kosmētikā efektīvākam rezultātam izmanto vielas, kas atslābina muskuļus, tādejādi radot vizuālu iespaidu, ka mīmikas grumbiņas izlīdzinās. Šādi krēmi var veicināt ādas atkarību, jo kamēr tos lieto, tikmēr efekts ir redzams, taču kad lietošanu pārtrauc, krunciņas kļūst vēl pamanāmākas.
Pretstatā sintētikai, dabiskajā kosmētikā nevajadzētu būt nekam kaitīgam vai svešam, ko mūsu āda neatpazīst. Augiem, kas tiek izmantoti šīs kosmētikas ražošanā, jābūt audzētiem bez ķīmiska mēslojuma. Kosmētikā izmantojamās sastāvdaļas ir dabiskas, bagātas ar vitamīniem, taukskābēm, kas sadarbojas ar cilvēka ādas šūnām, mīkstinot ādu un stimulējot pašatjaunošanās procesus, tādejādi liekot ādas šūnām strādāt pašām. Sintētiskajos krēmos atrodamas salīdzinoši maz aktīvo vielu, jo krēmu pamatu veido silikons, minerāleļļas, emulgatori, konservanti, krāsvielas un parfīms. Tās ir vielas, kas atbild par krēma izskatu, nevis par tā iedarbību. Regulāri lietojot šos krēmus, āda nespēj tikt galā ar ķīmiskajiem toksīniem un ar laiku kļūst pelēcīga, sausa un jūtīga. Pati galvenā dabīgo krēmu atšķirība no sintētiskajiem - tie sniedz īstu rezultātu, jo grumbas izlīdzinās nevis tās maskējot, bet ādai patiesi atjaunojoties. Dabīgā kosmētika izmanto plašo augu ekstraktu arsenālu, kas satur veselu "laboratoriju" ar iedarbīgām vielām. Papildus tiek izmantotas arī biotehnolģiski radītas aktīvās pretgrumbu vielas, kā arī tā saucamie ādas dabiskie mitrinošie faktori, kas atrodas mūsu ādas starpšūnu telpā. Vielas, kas līdz ar dabisko kosmētiku nonāk cilvēka organismā, bioloģiski spēj iesaistīties cilvēka šūnas dzīvības procesos, uzlabojot ne tikai skaistumu, bet veselību kopumā