Laiks ādas attīrīšanai. Viss, kas tev jāzina par pīlingu
Lai mitrinātu ādu pēc karstās vasaras, vispirms tā pamatīgi jāattīra. Uzzini, kura pīlinga metode tev ir piemērotākā.
Pīlingus iedala virspusējos (skar tikai ādas virsējo slāni epidermu, nolobot atmirušās šūnas), vidējos (skar epidermu un arī dermas slāņa virsējo kārtu) un dziļos (skar dermas vidējo kārtu). Jebkura pīlinga primārais uzdevums ir atsvaidzināt ādu, uzlabot vielmaiņu un mikrocirkulāciju. Pēc vasaras pīlings ir obligāts skaistumkopšanas pasākums, jo aizsargājoties no saules āda kļūst biezāka, kā rezultātā sliktāk uzsūcas kosmētiskie līdzekļi. Lai atbrīvoties no biezās virskārtas, ar ikdienas pīlingu mājas apstākļos nepietiks, tāpēc ieteicams doties pie speciālista, kurš ieteiks piemērotāko un efektīvāko pīlinga metodi.
• vecumu
• ādas tipu,
• ādas stāvokli(kuperoza, dehidratēta);
• problematiku (izsitumi, pigmentācija, rētas)
Šobrīd salonos izplatītākie ir skābju, enzīmu, mehāniskie un ultraskaņas pīlingi. Skābju pīlings iedarbojas uz ādas virsējiem, vidējiem un dziļākiem slāņiem. Visbiežāk tiek izmantotas organiskās skābes, iegūtas no augļiem, — pienskābe, vīnogu, mandeļskābes un citas. To, cik iedarbīgs un spēcīgs būs pīlings, nosaka skābes koncentrācija. Zemas koncentrācijas (5–10%) skābes skar tikai ādas raga kārtu, vidējas koncentrācijas (20–30%) izraisa šūnu pastiprinātu lobīšanos un atjaunošanos epidermas slānī, bet augstas koncentrācijas skābes (50–70%) nonāk līdz pašai dermai. Parasti pīlingu nesāk ar augstas koncentrācijas skābēm, bet divas vai trīs nedēļas iepriekš ādu sagatavo, veicot virspusējo pīlingu. Skābju pīlings ir pats efektīvākais pīlinga veids, kas ļauj ievērojami samazināt pigmentācijas plankumus un atjauno ādu.
Enzīmu pīlinga sastāvā ir tā saucamie keratolītiskie enzīmi, kas tiek ieguti no augļiem: papaijas, ananāsa, zaļajiem āboliem (piem. papaīns,bromelīns). Enzīmi sašķeļ saiti starp atmirušajām ādas šūnām. Piemerots visiem ādas tipiem, bet īpaši ieteicams būs sausai, jūtigai, kuperozai ādai. Labākam efektam enzīmu pīlingu iesaka kombinet ar ultraskaņas pīlingu.
Mehāniskais pīlings, ir procedūra, kuras laikā āda tiek slīpēta ar sīkām alumīnija daļiņām. Cietās daļiņas noņem pārragojušās šūnas, tādējādi mainot ādas sastāvu. Tam lielākas priekšrocības, nekā skābju pīlingam, jo āda netiek nebojāta un attīrīšana notiek dabiskā veidā. Bez tam, šāda procedūra ir lētāka un daudz plašāk pieejama. Mehāniskais pīlings ļauj cīnīties pret pigmenta plankumiem, pinnēm, krunciņām.
Ultraskaņas pīlings ir saudzējošākais pīlinga veids, kas piemērots arī jutīgai ādai. Tā ir sava veida ultraskaņas masāža, kuras galvenais uzdevums ir tonizēt ādu un piešķirt sejai svaigāku izskatu.
Efektivitātes ziņā mehāniskais un ultraskaņaspīlings ievērojami atpaliek no skābju pīlinga, toties tie ir ādau saaudzīgāki.
Izvēloties piemērotāko skrubi lietošanai mājas apstākļos noteikti jāņem vērā ādas tips. Taukainai, problematiskai adai derēs gēlveida skrubji un abrazīvās daļiņas nekaitēs. Normalai un sausai ādai piemērots ir krēmveida vai eļļas bāzes pīlings. Savukārt skrubis ar abrazīvām daļinām nav ieteicams jūtīgas un kuperozas ādas gadījumā, lai papildus netraumetu virspusējos asinsvadus. Sejas skrubja vai pīlinga lietošanas veids var būt atšķirīgs katram produktam, tādēļ vislabāk iepazīties ar lietošanas norādēm, uz katra iepakojuma. Skrubis ar abrazīvajām daļiņām parasti ir jāiemasē ādā ar apļveida kustībām un pēc lietošanas jānoskalo. Pīlings ir uzklājams arī kā maska uz noteiktu iedarbības laiku un pēc tam noskalojams.