Neceļ telefonu un raisa aizdomas. Sieviete lūdz padomu, ko darīt, ja partneris pēkšņi kļuvis atturīgs
Kāds, kurš kādreiz bija līdzās visos kopīgajos piedzīvojumos, pēkšņi sāk izvairīties no kopīgas laika pavadīšanas un slēpt savas vakaru aktivitātes. Tas ir situācijas apraksts, ar kuru māmiņu forumā dalās kāda sieviete, kura uzskata, ka viņas partneris pēdējos mēnešos ir mainījies.
Viņš aizvien biežāk izdomā attaisnojumus, kāpēc viņi vairs nevar kopā kaut kur doties, un bieži ir pazudis no mājām līdz vēlam vakaram. Atbild, ka strādā. Vai - ka atpūšas kopā ar kolēģiem. Dzīvesbiedri uz šo atpūtu viņš līdzi neaicina. Tajos brīžos viņš kļūst grūti sazvanāms, neatbild uz tālruņa zvaniem, bet brīvdienās it kā strādā vai dodas makšķerēt vienatnē. Sieviete ir apmulsusi un vaicā pēc padoma, kā rīkoties.
Kas varētu būt problēma?
Šāda uzvedība var radīt bažas un neskaidrības, īpaši tad, ja partneris iepriekš bija aktīvi iesaistījies attiecībās. Ir vairāki iespējamie skaidrojumi šādai rīcībai, kas var būt ļoti dažādi – sākot no viņa personīgajām pārmaiņām līdz attiecību problēmām. Šeit ir dažas iespējamās situācijas, kas varētu izskaidrot viņa uzvedību:
-
Stresa un spiediena ietekme darbā. Iespējams, viņš jūtas pārslogots ar darbu vai citiem pienākumiem, un kolēģu kompānija viņam palīdz atslēgties no ikdienas spriedzes. Ja tas tā ir, viņam var būt grūti dalīties ar savām sajūtām, tāpēc viņš var izvairīties no komunikācijas ar jums, jo nevēlas likt jums uztraukties vai izraisīt strīdus.
-
Attiecību emocionālā attālināšanās. Bieži vien cilvēki, kuri izjūt emocionālu attālināšanos attiecībās, mēdz izvairīties no kopā pavadīta laika. Tas var izpausties kā vēlme pavadīt vairāk laika ārpus mājas vai vienatnē, izvairoties no kopīgajām aktivitātēm, kas iepriekš radīja prieku.
-
Uzticības jautājumi. Lai gan nav tiešu pierādījumu, izmaiņas partnera uzvedībā var arī izraisīt bažas par uzticību. Viņa slepenība un nespēja atbildēt uz zvaniem vai skaidri izskaidrot savu rīcību var likt domāt, ka kaut kas tiek slēpts.
Kā rīkoties?
Ja šāda situācija ilgstoši turpinās un partneris atsakās dalīties ar jums savos pārdzīvojumos vai atklāti parunāt par to, kas viņu satrauc, ir svarīgi rīkoties. Šeit ir dažas iespējas, kā jūs varat risināt šo situāciju:
-
Atklāta un mierīga saruna. Vispirms mēģiniet atklāti parunāt ar savu partneri, neuzbrūkot viņam ar apsūdzībām. Mēģiniet noskaidrot, kā viņš jūtas un vai kaut kas viņu satrauc, kas varētu būt iemesls viņa izmaiņām. Emocionāla atklātība var palīdzēt novērst daudzas neskaidrības.
-
Izvērtēt savas vajadzības attiecībās. Ir svarīgi izrunāt to, kas jums ir svarīgs attiecībās un ko jūs sagaidāt no partnera. Vai viņš ir gatavs uzklausīt jūsu vajadzības un iet uz kompromisiem, lai jūsu kopdzīve būtu harmoniska?
-
Pieprasīt skaidrību. Ja partneris turpina izturēties mīklaini, nespēj skaidri atbildēt par savām vakara aktivitātēm un izvairās no jūsu klātbūtnes, skaidri pieprasiet atbildes. Svarīgi, lai abi partneri attiecībās būtu godīgi un atklāti viens pret otru.
-
Laika došana pārdomām. Dažkārt attiecību grūtību laikā var palīdzēt neliela laika pauze, lai katrs partneris pārdomātu savas jūtas un to, ko viņi patiesi vēlas attiecībās.
-
Meklēt profesionālu palīdzību. Ja nespējat atrisināt problēmu divatā, varat apsvērt iespēju apmeklēt pāru konsultantu. Neatkarīga trešā persona var palīdzēt abiem labāk saprast vienam otra vajadzības un uzlabot komunikāciju.
Noslēgumā: Ir dabiski uztraukties, kad attiecībās sāk parādīties plaisas un neizskaidrojama uzvedība no partnera puses. Svarīgākais ir rīkoties laikus – runāt atklāti, pieprasīt skaidrību un izvērtēt savas vajadzības. Ja situācija neuzlabojas, profesionāla palīdzība var būt labs risinājums. Attiecības balstās uz savstarpēju sapratni un uzticību, un šīs vērtības ir jāsaglabā, lai kopdzīve būtu stabila.