Kalifornijā ar likumu aizliedz nesaskaņotu prezervatīva noņemšanu dzimumakta laikā
Pirms 30 gadiem, dažus mēnešus pēc prostitūtes darba uzsākšanas, Maksīna Dūgana palika stāvoklī. Viņa bija ar klientu masāžas salonā Aļaskā, kad saprata, ka viņš ir noņēmis prezervatīvu dzimumakta laikā.
Šokēta viņa ieskrēja vannas istabā. Kad viņa atgriezās, klients bija prom. Toreiz divdesmit gadus vecā Maksīna devās uz vietējo klīniku, lai veiktu vairākus seksuāli transmisīvo slimību testus un vēlāk klusībā pateicās, ka tie ir negatīvi.
Sešas nedēļas vēlāk Maksīna veica abortu. Tas izmaksāja 300 dolārus un pēc procedūras viņa mēnesi nevarēja strādāt. Tas, kā rīkojās klients bija nepareizi, taču ne pretlikumīgi.
Pagājušajā ceturtdienā Kalifornijas gubernators Gevins Ņūsoms parakstīja likumu par likumprojektu, kas paredz aizliegt vienprātīgu prezervatīva noņemšanu dzimumakta laikā, vēsta "BBC News".
Likums sniedz upuriem tiesisko aizsardzību pret uzbrukumu, ko pirms vairākiem desmitiem gadu piedzīvoja Maksīna, kura šobrīd dzīvo Sanfrancisko.
"Mēs gribējām būt droši, ka tas ir ne tikai amorāli, bet arī nelikumīgi," sacīja Kalifornijas advokāte Kristīna Garsija, kura iepazīstināja ar likumprojektu.
Pētījumi liecina, ka prezervatīva noņemšana seksa laikā bez otra partnera piekrišanas ir "nomācoši izplatīta", secinājusi Kalifornijas Senāta tiesu komiteja.
2019. gada dokumenti, kas publicēti Nacionālajā Medicīnas bibliotēkā, minēts, ka 12 procenti sieviešu vecumā no 21 līdz 30 gadiem ir ziņojušas par šādu pieredzi.
Valstīs, kurās šāda rīcība tiek uzskatīta par seksuālu vardarbību, tostarp Apvienotajā Karalistē, Jaunzēlandē un Vācijā, tā reti tiek iztiesāta, daļēji tāpēc, ka ir grūti pierādīt nodomu.
Jauno likumprojektu atbalstīja arī aizstāvības organizācija "Erotisko pakalpojumu sniedzēju juridiskais, izglītības un pētniecības projekts".
"Likums ļaus seksa darbiniekiem iesūdzēt tiesā klientus, kas noņem prezervatīvus, un, cerams, pavērs ceļu turpmākai juridiskai aizsardzībai attiecībā uz seksa darbiniekiem un citām grupām, kuras krimināltiesību sistēmā parasti ir atstumta," sacīja Dūgana.