Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
VIDEO: kā simtiem cilvēku saullēktā pulcējas Jūrmalā, lai klausītos pasaulslaveno latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu
Arī šogad, par spīti Covid-19 riskiem un ne pārāk labvēlīgiem laikapstākļiem, cilvēku interese par pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta koncertu Dzintaru pludmalē bija ievērojama. (Foto: Juris Rozenbergs)

VIDEO: kā simtiem cilvēku saullēktā pulcējas Jūrmalā, lai klausītos pasaulslaveno latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu 12

Dzīvesstils
28. jūlijā 10:13 2020. gada 28. jūlijā 10:13
 
Edvīns
Rakickis
| Jauns.lv
Jau otro gadu pēc kārtas pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna sniedza bezmaksas koncertu Dzintaru pludmalē, Jūrmalā. Pērn saullēkta laika priekšnesums vienuviet pulcēja vairākus tūkstošus mūzikas cienītāju. Šogad Jauns.lv devās paklausīties, vai ērģelēm pludmalē tik tiešām ir vieta.

Daudzi no klausītājiem uz Jūrmalu devās ar speciāli norīkotu AS “Pasažieru vilciena” reisu, kas pulksten 4.58 izbrauca no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un pēc aptuveni 35 minūtēm ieradās galamērķī.

Puspiecos no rīta uz perona gan nebija vērojams daudz cilvēku, taču ceļā uz koncertu vilciens manāmi piepildījās.

Izkāpjot no vagona Dzintaros, bija redzams, kā uz pludmales pusi plūst liels skaits ar termosiem, lietussargiem, lietusmēteļiem un bieziem plediem apbruņojušos cilvēku.

Ierodoties galamērķī, kļuva skaidrs, ka arī šogad Ivetas Apkalnas ērģeļspēli klausīties ieradušies vairāki simti mūzikas baudītāju.

Īsi pirms koncerta sanākušos pārsteidza pēkšņs un pietiekami stiprs lietus, kā rezultātā daudzi, vismaz uz laiku, pameta dabas koncertzālē nule ieņemtās sēdvietas pludmales smiltīs, lai patvertos zem vēl miegā dusošo kafejnīcu pajumtēm.

Lietusgāzēm pierimstot, pasaulslaveno ērģelnieci, Hamburgas Elbas filharmonijas goda mākslinieci ar garu runu, kurā bija vēl pilnmiesīgāki un pārspīlētāki tēlainie izteiksmes līdzekļi nekā iepriekšējā rindkopā, pieteica populārais mūziķis, grupas “Instrumenti” līderis Jānis Šipkēvics. Koncerts varēja sākties.

Spāņu iekarotāji tuvojas jaunās pasaules krastam, skan ērģeles

Lai arī pasākums tika pieteikts kā “saullēkta koncerts”, jāteic, ka manāmais saulesgaismas trūkums virs jūras savilkušos mākoņu dēļ, piešķīra vareno ērģeļu skaņām vēl īpašāku noskaņu.

Interesantu šo pieredzi darīja arī tālumā jūrā iepeldējušais burukuģis, raisot īpatnējas asociācijas un radot iespaidu, ka Iveta Apkalna spēlē pavadījumu konkistadoru atceļošanai uz jaunās pasaules krastu.

Jāpiebilst, ka, atšķirībā no daudziem citiem nesenākiem publiskajiem pasākumiem, tostarp grupas “Carnival Youth” koncerta automašīnām slēgtajā Tērbatas ielā, šajā atnākušie ļoti cītīgi centās ievērot divu metru distanci, kas, ņemot vērā aktuālāko Covid-19 statistiku, droši vien joprojām ir uzskatāma par prātīgu ideju.

Saistītās ziņas

Ērģelniece Iveta Apkalna uz skatuves kāpj tikai Latvijā darinātos tērpos
Par Latgales gada cilvēku kultūrā atzīta ērģelniece Iveta Apkalna
Sinoptiķi atklāj, kādām klimata pārmaiņām Latvija var gatavoties nākotnē 6

Latviešu ērģeļmūzikas zvaigzne

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne.

Ivetai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpīgā attieksme pret detaļām un spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni.

Par savu īpašu misiju māksliniece uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propagandējot ērģeles kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas.

Citi šobrīd lasa

Kur atrast detaļas 100 gadus vecai automašīnai? Stāsta senu auto atjaunotājs Linards Zandovskis
"Drīz pie veikala durvīm būs jākur ugunskurs, lai sildītu neapmierinātos pircējus" - pie veikaliem veidojas garas rindas 38
Svarīga informācija visiem Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem
Skatīt visus komentārus

"Стал похож на женщину!": Валерий Леонтьев на новом фото ошеломил поклонников

"Я уже не молодуха": Агата Муцениеце показала свою косметичку