Pusslodzes attiecības. Esam kopā, bet dzīvojam atsevišķi
Attiecības

Pusslodzes attiecības. Esam kopā, bet dzīvojam atsevišķi

Jauns.lv

Kamēr vecmāmiņas neizpratnē rauc pieri: „Kā tā var!?”, gandrīz katram paziņu lokā ir kāds pāris, kas izvēlējies attiecību modeli – esam kopā, bet dzīvojam atsevišķi. Šāda draudzēšanās kļūst arvien izplatītāka, taču vai tā der visiem?

Pusslodzes attiecības. Esam kopā, bet dzīvojam ats...

Pat ravēju viņa mammas dobes!

Vita (32): „Ar draugu kopā esam astoņus gadus. Iesākumā sazvanījāmies katru dienu, tikāmies nedēļas nogalēs. Ar laiku viņš mani aicināja brīvdienas pavadīt kopā, un tā viss turpinās joprojām.

Sestdienās pie viņa ierodos, gatavoju ēst, gludinu drēbes, skatāmies televīziju – tāds mazs ģimenes modelītis. Viņš to uztver kā pašsaprotamu, ka svētdienu vakaros dodos mājās. Esmu pieradusi, taču nebeidzu sevi šaustīt. Kas tās par attiecībām? Viņam pajautāt: „Varbūt kas jāpamaina?” nespēju.

Man bail, ka viņš pateiks: „Ja kas nepatīk, varam vairs netikties!” Nejūtos baigā skaistule, vecums arī jau tāds, kad grūtāk dibināt jaunas attiecības.

Vienreiz šķita – nupat būs pavērsiens. Viņa vecāki bija devušies ceļojumā, kura laikā uzticēja savam dēlam pieskatīt māju, rūpēties par dārzu. Neticēju savām ausīm, kad viņš man piedāvāja, vai nevēlos kopā pavadīt šo nedēļu. Visu nedēļu!!!

Protams, piekritu, darbā paņēmu brīvu. Sadzīvojām labi, un nekāda pārsteiguma no pēkšņās kopdzīves nebija. Visu nedēļu „šiverēju” dārzā, izravēju tajā katru stūrīti. Pārguru, bet jutos gandarīta un pēc šī kopdzīves „ģenerālmēģinājuma” jutu, ka beidzot viņš mani aicinās dzīvot kopā.

Svētdienas vakarā, iebraucot pilsētā, jau tvīku no patīkamās priekšnojautas, kad viņš man mierīgā balsī pajautāja: „Tad tevi aizvest uz mājām?” Visu vakaru nopinkšķēju. Protams, viņam ir ērti tā, kā ir.”

Varu arī bez viņa

Zane (26): „Man nešķiet, ka tas ir uzmanības vērts. Abi ar draugu esam aizņemti cilvēki, tāpēc mani pilnībā apmierina tikšanās dažas reizes nedēļā. Galvenais – šo laiku izmantot pilnvērtīgi. Mums nav „kašķu” par nemazgātiem traukiem vai izmētātām drēbēm. Kad esam kopā, atpūšamies.

Var būt arī tā, ka nesazvanāmies, netiekamies pat nedēļu. Saprotu, ka viņš nogurst darbā, tāpēc netraucēju. Var jau būt, ka viņam ir kāda cita un viņš mani māna...

Ceru, ka tā nav, bet, ja būtu, spilvenā neraudātu. Arī man mēdz iepatikties kāds cits, esmu gājusi uz randiņiem. Tas gan bija senāk, kad tikko sākām draudzēties.

Godīgi sakot, man ir sajūta, ka esmu radīta dzīvot viena. Diendienā esot kopā ar kādu, varu izturēt labākajā gadījumā – pusgadu. Man vajadzīga telpa, kur esmu tikai ES.

Tāpēc man pat labāk patīk palikt nakti pie drauga, nevis aicināt pie sevis. Tad jākārto mājas, jādomā, vai būs kaut kas brokastīm... Un svētdienā, cikos gribu, braucu mājās.

Bet, ja paliek pie manis, reizēm ir sajūta – nu viss, ir jau pienācis moments, kad gribu darīt savus darbus, – tev laiks mājās. Protams, to nepasaku, tikai „aizkaitinos”.

Bet atkal nedēļas laikā mēdz uznākt ilgas, gribas satikties. Nav jau kā likums – tiekamies tikai sestdienās. Dažreiz darbdienās palieku pie viņa, tikai tad ir grūtāk, jo vai nu viss jāpaņem līdzi nākamajai dienai, vai no rīta agrāk jāceļas, lai pagūtu aizbraukt uz mājām pārģērbties.”