Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bērnudārzi aicināti Tēva dienu atzīmēt Vērmanes dārzā – ar orientēšanās un futbola sacensībām
Festivālā no plkst. 12.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties dažnedažādās radošās, sportiskās un amizantās aktivitātēs.

Bērnudārzi aicināti Tēva dienu atzīmēt Vērmanes dārzā – ar orientēšanās un futbola sacensībām

Sievietēm
2016. gada 16. augustā 17:23 2016. gada 16. augustā 17:23
 
“Katru gadu aicinām Tēva dienu svinēt arī bērnudārzos ar mērķi popularizēt un nostiprināt ģimenēs tradīciju atzīmēt ne tikai Mātes, bet arī Tēva dienu. Šogad bērnudārzu grupiņu audzēkņus ar vecākiem īpaši aicinām piedalīties svētku gājienā un Tēva dienas festivālā, esam paredzējuši īpašas piknika vietas, orientēšanās sacensības, kā arī futbola mačus, kur piedalīties ne tikai ģimenēm, bet arī bērnudārzu grupiņām,” stāsta Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Kopš Tēva diena Latvijā ir iekļauta oficiāli svinamo svētku kalendārā, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” pirmsskolas izglītības iestādēm sūta ierosmes, kā bērnudārzos šajā dienā godināt tēvus. Jo, tā kā Latvijā Tēva dienu atzīmē septembra otrajā svētdienā, tādu koncertu, kāds daudzviet tiek organizēts par godu Māmiņdienai, sarīkot ir grūti, jo bērni tikko atgriezušies no vasaras atpūtas. “Pēdējos gados bērnudārzos rīkojam arī Tēva dienas konkursu, aicinot iesūtīt savu pieredzi šo svētku svinēšanā. Pērnā gada atsaucība bija grandioza – saņēmām vairāk nekā 115 grupiņu darbus!” gandarīta ir Tēva dienas festivāla organizatore Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Līga Āboliņa atzīst: “Esam priecīgi, ka pamazām Tēva diena Latvijā kļūst par līdzvērtīgiem svētkiem Mātes dienai, kuru svinēšanas tradīcijas aug un turpina attīstīties. Bērnudārzi ir viena no lieliskākajām vietām, kur veidot un nostiprināt jaunas tradīcijas un uzskatus, caur bērniem uzrunājot vecākus.”

Sirsnīgs gājiens par godu Tēva dienai, kā arī Tēva dienas festivāls, ko aicinātas apmeklēt ģimenes no visas Latvijas, šogad notiks 10. septembrī Rīgā, Vērmanes dārzā. Svētku gājiens sāksies plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa. Pirms tam paredzēta gājiena dalībnieku kopbilde no putna lidojuma. Vērmanes dārzā Tēva dienas festivāls ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei norisināsies līdz plkst. 17.00.

Bērnudārzu grupiņas orientēšanās sacensībām, futbola čempionātam, kā arī jaukām piknika vietām, kuras nodrošina pasākuma lieldraugs “RIMI”, aicinām pieteikties laikus. Lai pieteiktos, rakstiet uz e-pasta adresi: audra@mammam.lv, norādot pirmsskolas izglītības iestādes nosaukumu, grupiņu, dalībnieku skaitu, kā arī kontaktinformāciju.

Festivālā no plkst. 12.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties dažnedažādās radošās, sportiskās un amizantās aktivitātēs – pārbaudīt savu fizisko izturību spēka parkā, rāpties pa klinšu sienu, gatavot kopā ar festivāla lieldrauga “RIMI” gardēžu komandu, darboties tēviem domātu dāvanu darbnīcās, iesaistīties milzu burbuļu pūšanā, tikt pie savas ģimenes kopbildes, piedalīties bērnu skrejriteņu sacensībās, orientēšanās sacensībās un citās aizraujošās nodarbēs. Tāpat kā katru gadu – festivāla dalībnieki varēs piedalīties Lielajā loterijā, kur visas lozes pilnas!

Kā neatņemama svētku sastāvdaļa ir Latvijas vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” rīkotais konkurss bērnudārziem. Šoreiz pirmsskolas izglītības iestādes aicinātas iesūtīt savu pieteikumu konkursam “Idejas Tēva dienas apsveikumu kartītēm”. Galvenais uzdevums – iesūtīt idejas, kā un kādas izgatavot kartītes, lai sveiktu tēvus šajos svētkos. Trīs grupiņas saņems dažādus konstruktoru komplektus no “LEGO®” un veselīgas balvas no “Möller’s”. Idejas jāsūta uz e-pasta adresi: audra@mammam.lv.

Plašāku informāciju par īpaši bērnudārziem paredzētām aktivitātēm, kā arī par Tēva dienas festivālu un papildinātajām aktivitātēm meklē – www.tevadiena.lv.


Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Sunītis nepieprasa tik daudz kā cilvēks, tikai mīlestību," - pie mājas mīluļa tikusi Ilze Jurkāne
Apbrīnojamā Urugvajas valsts līdera "nabadzība". 21. gadsimta vispieticīgākais jeb trūcīgākais prezidents pasaulē 10
Krāpnieku dēļ mākslinieka Vilipsona ģimene var zaudēt dzīvokli 5
Pievienot komentāru

Максим Галкин показал секретный туннель под своим замком

"Я превратилась в телочку": Агата Муцениеце показала, как переоделась на снегу