Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tievēšanas hits: sports apvienojumā ar vakuumu 16

Sievietēm
2012. gada 16. maijā 14:30 2012. gada 16. maijā 14:30
Pludmales sezona vairs nav aiz kalniem, un figūras jautājums kļūst aizvien aktuālāks. Trenažieru studijas piedāvā jaunumu – nodarbības ar vakuuma trenažieri, kas ļaujot superātri un superefektīvi tikt galā ar problēmzonām – uzlabot vēdera, dibena un kāju izskatu.

Nodarbībā trenažieris liek sarauties noteiktām muskuļu grupām, un organisms spiests tērēt enerģiju, iesaistot tās ražošanā tauku šūnas.

Turklāt – kas ir pats vilinošākais – ne vien atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un uzlabot sportisko formu, bet arī atvadīties no celulīta.

Tiešām brīnumtrenažieris?

Vakuuma trenažiera piesolītie labumi liek domāt, ka mums ir darīšana ar brīnummašīnu, bet brīnumu taču nav. Viss ir sīki un smalki aprēķināts. Vakuums un pazemināts spiediens pat bez īpaši smagas fiziskas piepūles būtiski uzlabo vielmaiņu, aktivizē limfas atteci un paātrina kaloriju patēriņu. Nodarbībā trenažieris liek sarauties noteiktām muskuļu grupām, un organisms spiests tērēt enerģiju, iesaistot tās ražošanā tauku šūnas. Turklāt vakuuma iedarbība veicina asinsriti, tāpēc muskulatūra saņem ar skābekli bagātas asinis. Tas savukārt atkal aktivizē tauku dedzināšanās procesu.

Rezultātus var gaidīt teju pasakainus. 98% gadījumu problemātiskajās vietās apkārtmērus var samazināt pat līdz 30 cm, vienlaikus atvadoties no desmit liekajiem kilogramiem; 77% gadījumu celulīts pēc treniņiem pazūdot kā nebijis. Turklāt līdz ar šīm pārmaiņām uzlabojas ādas stāvoklis. Liekā svara zudums parasti saistīts ar ādas noslīdēšanu un elastības zudumu. Vakuuma trenažieris arī to novēršot.

Kā notiek nodarbība?

Vienkārši salīdzinot, treniņš ir līdzīgs soļošanai uz stepera vai skriešanai uz slīdošā skrejceļa. Uz to nākot, jāģērbjas tāpat kā uz jebkuru citu sporta nodarbību – vajadzīgi sporta apavi, krekliņš un bikses (tām tikai nevajadzētu būt apspīlētām). Pirms kāpšanas uz vakuuma trenažiera jāuzvelk tādi kā svārciņi, kurus piestiprina trenažiera malām un kas no vidukļa uz leju izveido hermētiski noslēgtu telpu. Nodarbība uz vakuuma trenažiera vidēji ilgst 30 minūtes. Ir iespēja izvēlēties – skriet, soļojot vai mīt stepera kāpšļus.

Kā ikvienai fiziskai aktivitātei, arī treniņam uz vakuuma trenažiera nepieciešama iesildīšanās, aktīvā daļa un atsildīšanās. Tāpēc pirmās piecas minūtes ieteicams vakuuma režīmu veidot mazāku, aktīvajā laikā tas var būt lielāks, bet pēdējās piecās minūtēs organisms jāgatavo atslodzei un vakuuma stiprums atkal jānoregulē maigākajā, iesildīšanās režīmā.

Sajūtas vakuuma ietekmē ir nedaudz citādas nekā parastā nodarbībā. Subjektīvi šķiet, ka kājas tiek rautas nedaudz uz leju, bet tā nav izteikta sajūta. Svarīgi arī sekot līdzi, lai nodarbība norit aerobā, nevis anaerobā režīmā, – tas nozīmē, ka pulss nedrīkst pārsniegt 110 – 125 sirds sitienus minūtē.

Kā ikvienai fiziskai aktivitātei, arī treniņam uz vakuuma trenažiera nepieciešama iesildīšanās, aktīvā daļa un atsildīšanās.
Ieteicamais treniņu režīms

Kā lielu daļu sporta ierīču, ar vakuuma trenažieri izmanto divu veidu nodarbībās:

intensīviem treniņiem

, pēc kuriem uzreiz var novērtēt rezultātu, un

normāliem treniņiem

, kas ļauj uzturēt un nostiprināt iegūto rezultātu.

Intensīvais treniņu

grafiks piecām nedēļām ir šāds: pieci treniņi pirmajā un otrajā nedēļā, četri treniņi trešajā un ceturtajā nedēļā, divi treniņi piektajā nedēļā. Savukārt iegūtā efekta nostiprināšanai un saglabāšanai visu turpmāko laiku vakuuma trenažieri iesaka apmeklēt vienu vai divas reizes nedēļā.

Ievēro:

•    Treniņa laikā pulss nedrīkst būt augstāks par 110 – 125 sirds sitieniem minūtē.

•    Visas nodarbības laikā jāizdzer viens litrs ūdens.

•    Pēc nodarbības var būt paaugstināta ķermeņa temperatūra – tā ir organisma reakcija uz uzlaboto asinsriti problemātiskajās ķermeņa zonās.

•    Trenējoties uz vakuuma trenažiera, tajā pašā dienā nav vēlama papildu fiziska slodze.

•    Lai iegūtu vēlamo rezultātu, ir jāaizmirst par kūciņām, saldinātiem dzērieniem, eļļā ceptiem kartupeļiem un citiem kalorijām bagātiem ēdieniem.

­

Nodarbība uz vakuuma trenažiera vidēji ilgst 30 minūtes. Ir iespēja izvēlēties – skriet, soļojot vai mīt stepera kāpšļus.
Vakuuma trenažieri neizmanto, ja tev ir:

•    sirds mazspēja;

•    elektrokardiostimulators; ­

•    tromboze vai vēnu iekaisums;

•    zemādas vēnu varikoze;

•    ļoti augsts vai ļoti zems asinsspiediens;

•    astma;

•    epilepsija;

•    grūtniecība.

! Ja ir tikai paplašināti ādas kapilāri, nodarbība ar vakuuma trenažieri ir atļauta.

Visas nodarbības laikā jāizdzer litrs ūdens. Lai iegūtu vēlamo rezultātu, ir jāaizmirst par kūciņām, saldinātiem dzērieniem, eļļā ceptiem kartupeļiem un citiem kalorijām bagātiem ēdieniem.

Kur notiek nodarbības, un cik maksā?

Nodarbības ar Vacustep eliptisko vakuuma trenažieri piedāvā solāriju un vakuuma trenažieru studija Oxy Club, www.oxuclub.lv un skaistuma centrs Kosmeta, www.kosmeta.lv. Cenas – Oxy Club: Ls 140 par 20 nodarbībām; Ls 7 par vienu nodarbību, var iegādāties Klienta karti un tad par 20 nodarbībām var maksāt Ls 112, bet par vienu nodarbību – Ls 5,60. Skaistuma centrā Kosmeta 20 nodarbības maksā Ls 130.

Konsultē solāriju un vakuuma trenažieru studijas OxyClub administratore Sandra Ratsepa, fleboloģe Sandra Prāve

Laura Jansone, žurnāls „Stella” / Foto: Shutterstock, publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Fitnesa modele Paula Freimane pēc šķiršanās nomaina darbavietu 6
VIDEO: Melbārdis piedzīvo kritienu Eiropas kausa posmā Vācijā
"Par to noskūšanu man piedāvā tūkstošiem dolāru" - ārkārtīgi garu matu īpašniece atklāti par matu fetišistiem
Skatīt visus komentārus

Раскрыт секрет герцогини Кэтрин: стало известно, чей стиль она копирует

"Мне все равно, что меня считают геем": Дима Билан заявил, что его девушка дважды была беременна