Kas ir Japānā vispopulārākā virtuālā dziedātāja Hatsune Miku?
Japāna ir ievērojami tehnoloģiski attīstīta valsts, tāpēc nav brīnums, ka starp populārākajiem māksliniekiem ir arī virtuālie dziedātāji. Tāda ir virtuālā dziedātāja Hatsune Miku.
Hatsune Miku ir Japānas vispopulārākā “Vocaloid” dziedātāja, kas nozīmē, ka viņas balss ir sintezēta, izmantojot programmatūru “Vocaloid”. Atšķirībā no citiem līdzīgiem “Vocaloid” dziedātājiem, viņai ir savs virtuālais avatārs. Hatsune Miku izskatās pēc 16 gadus vecas meitenes ar gariem, divās astēs sasietiem akvamarīna krāsas matiem. Viņas “YouTube” kanālā ir 3 miljoni abonentu, un katra publicētā dziesma sasniedz vairākus simtus tūkstošu skatījumu.
2007. gadā, kad uzņēmums “Yamaha” laidā klajā uzlaboto “Vocaloid2” programmatūras versiju, mūzikas programmatūras uzņēmums “Crypton Future Media” izmantoja šo programmatūru, lai radītu dziedātāju Hatsune Miku. Hatsune Miku uzreiz piesaistīja cilvēku uzmanību, raksta “Voyapon”.
Hatsune Miku savu popularitāti ieguva kā pirmā otrās paaudzes sintezētā dziedātāja, kuras skanējums bija daudz kvalitatīvāks nekā viņas priekšgājējiem. 2008. gada sākumā izstrādātāji intervijā viņu nosauca par "android dziedātāju no nākotnes". Miku balss ir izstrādāta, balstoties uz aktrises un dziedātājas Saki Fudžita balss.
Hatsune Miku līdz šim ir izdevusi vairākus albumus un DVD, kā arī videospēles, kas koncentrējas uz jautriem ritmiem un ir radītas sadarbībā ar “Sega”. Viņa arī uzstājas koncertos, kuros uz melnā ekrāna tiek projicēta viņas hologramma. Viņas atbalstītāji koncerta laikā vicina gaismas kociņus, saskaņojot vicināšanas ritmu ar katras dziesmas ritmu.
Lai gan Hatsune Miku, kuras vārds tulkojumā nozīmē "pirmā nots no nākotnes", ir viena no žanra aizsācējām, šobrīd ir radīti daudzi līdzīgi dziedātāji. Kopš Miku pirmsākumiem tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies, un tagad pieejamas visdažādākās balsis un funkcijas, raksta “The Seattle Times”.
Atšķirībā no tādiem tēliem kā Mikipele, un citiem ar autortiesībām aizsargātiem tēliem, Hatsune Miku var izmantot jebkurš ar “Creative Commons" licenci, kas ļauj cilvēkiem brīvāk izmantot un izplatīt saturu, ko viņi rada ar šo programmatūru, ziņo “The Seattle Times”.