Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princis Harijs. (Foto: KGC-178/starmaxinc.com/Newscom/S/ Vida Press)

Princis Harijs atbildējis uz svarīgāko jautājumu - vai viņš aizvien ir troņmantnieku rindā

Slavenības
2020. gada 20. februārī 16:16 2020. gada 20. februārī 16:16
  Jauns.lv
Pēc prinča Harija un viņa sievas Meganas lēmuma atkāpties no karalisko pienākumu pildīšanas faniem ir daudz būtisku jautājumu. Viens no būtiskākajiem - vai pēc šāda lēmuma Harijs aizvien ir troņmantnieku rindā vai no tās ir izsvītrots.

Lai gan jau iepriekš tika uzskatīts, ka, atsakoties no karaliskajiem pienākumiem, princis Harijs nav zaudējis savu pozīciju rindā uz Apvienotās Karalistes troni, trešdien paustā oficiālā paziņojumā pāris pats personīgi atbildējis uz šo jautājumu, kas aizvadītā mēneša laikā satraucis daudzu britu karaļnama fanu prātus.

“Kā Viņas Majestātes mazdēls un Velsas prinča otrais dēls, princis Harijs aizvien ir sestais rindā uz Lielbritānijas troni, Saseksas hercoga un hercogienes statuss hierarhijas rindā nav mainījies,” norādījis Harija un Meganas pārstāvis.

Saseksi arī precizējuši informāciju par tituliem, kādus viņi turpmāk drīkstēs lietot.

“Saseksas hercogs un hercogiene formāli saglabās karaliskos titulu, taču to aktīvi nelietos. Viņus arī turpmāk zināsim kā Saseksas hercogu un hercogieni. Saglabāti ir arī Dambartona grāfa un grāfienes, kā arī Kilkīlas barona un baroneses tituli,” apliecināts oficiālajā paziņojumā.

Aizvadītajā mēnesī ar karalieni Elizabeti II panāktā vienošanās stāsies spēkā šā gada 31. martā. Sākot ar šā gada 1. aprīli Harijam un Meganai vairs nebūs sava ofisa Bakingemas pilī. Pāri pārstāves viņu labdarības fonda komanda.

“Hercogs un hercogiene laiku pavadīs kā Lielbritānijā, tā Ziemeļamerikā,” jau iepriekš izskanējušo informāciju atkārtoti apstiprina pārstāvis. Viņš arīdzan norādījis, ka hercogu pāris turpinās cieši sadarboties ar organizācijām, kuru patroni ir iecelti, kā arī turpinās plānot darba pienākumus visam gadam kā Lielbritānijā, tā parējās Nāciju Sadraudzības valstīs. Pāris risinot sarunas par jaunas bezpeļņas organizācijas dibināšanu. Jaunumos par jaunās organizācijas darbību Saseksas hercogi sola dalīties vēlāk šajā gadā.

Savukārt pēc gada karaliskā ģimene no jauna pārskatīs aizvadītajā mēnesī pieņemto vienošanos. “Tā kā nav iepriekšējas pieredzes ar šādu jaunu darba modeli un iespējamu finansiālu neatkarību, karaliskā ģimene un Saseksas hercogi piekrituši sākotnējam 12 mēnešu pārskatam, lai pārliecinātos, ka vienošanās ir saistoša visām iesaistītajām pusēm,” apliecinājis pārstāvis.

Citi šobrīd lasa

Kas notiek aiz Putina pils mūriem Gelendžikā? 2
Krievijas meitenes stāsts, kas apprecējusies ar latvieti: "Man ir HIV, un pirms gada dzemdēju veselu bērniņu!"
Zviedrijas un Baltkrievijas olimpiskajam varonim Tomijam Salo piespriests cietumsods
Pievienot komentāru

Внучка Ротару показала совместные фото с бойфрендом-миллионером из списка Forbes

«Аморальная семья уродует особняк!»: Виктория и Дэвид Бэкхем разозлили британцев