Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Egils Levits ierodas uz filmas pirmizrādi. (Foto: Mārtiņš Ziders)

FOTO: Egils Levits un citi sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē filmas "Spiegs, kurš mans tēvs" pirmizrādi 11

Kino
6. septembrī 10:59 2019. gada 6. septembrī 10:59
Jauns.lv
Ceturtdien, 5. septembrī, kinoteātrī "Splendid Palace" notika filmas "Spiegs, kurš mans tēvs" pirmizrāde, kuru lūkot ieradies bija pats Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Pirmizrādes viesu vidū bija arī krietni daudz zināmu cilvēku - gan mākslas ļaudis, gan politikas jomas darboņi. Viņu vidū - arī jaunais Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Sievu gan prezidents līdzi nebija ņēmis, bet, lūkojot pirmizrādi, sēdēja blakus Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei.

Filma "Spiegs, kurš mans tēvs" ir personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē. Filma vēsta par tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes dzīvesstāstu un notikumiem, kas risinājās pirms 40 gadiem. 1978. gadā Ieva kā studente viesojās ASV pie tēva Imanta Lešinska, kurš tobrīd strādāja PSRS diplomātiskajā misijā  ANO, nolēma pārbēgt ASV pusē un šo piedāvājumu izteica arī savai meitai. Ģimenei tika piešķirtas jaunas personu identitātes un piedāvāts sākt dzīvi kā citiem cilvēkiem. 80. gadu vidū, pēc tam, kad Imants Lešinskis bija publiski nācis klajā ar VDK darbību Latvijā izgaismojošiem faktiem, viņš nenoskaidrotos apstākļos nomira.

Filma startptautisko pirmizrādi piedzīvoja Šefīldas dokumentālo filmu festivālā 2019. gada jūnijā. Režiju un scenāriju veidojuši Jāks Kilmi un Gints Grūbe,  operators ir Aigars Sērmukšs, filmas montāžas režisors Armands Začs, komponisti Janeks Murds, Jans Trojans, skaņu režisors Lukašs Ujčiks, filma veidota filmu studijā "Mistrus Media" kopprodukcijā ar Vācijas filmu kompāniju "Kick Films", Čehijas kompāniju "8 Head Productions", Igaunijas kompāniju “Pimik”.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Latvijas mūziķi lej sviedrus labdarības hokeja mačā dzīvnieku patversmes atbalstam 1
VIDEO: krievu hokeja skaistule dižojas ar savu māku kauties spēles laikā
Krievu medijiem pavisam negaidītas ziņas par Anastasijas Zavorotņukas veselības stāvokli - aktrise nemaz neesot bijusi komā
Tēmas: Egils Levits
Skatīt visus komentārus

Шокирующая история: садистка 4 года пытала маленького приемного сына

«Вот, что со мной делает болезнь»: Ким Кардашьян показала честное фото без макияжа