Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

"Jaunā viļņa" dēļ izcēlies konflikts starp Laimu Vaikuli un Igoru Krutoju 24

Mūzika
24. augustā 19:57 2019. gada 24. augustā 19:57
Jauns.lv
Savulaik Jūrmalā notikušā ikgadējā jauno dziedātāju konkursa "Jaunais vilnis" dēļ radusies pamatīga nesaprašanās starp latviešu dziedātāju Laimu Vaikuli un krievu komponistu Igoru Krutoju. Strīdus ābols - Vaikules izteikumi Krievijas ziņu aģentūrai, ka viņas festivāls "Randez Vous" nav tas pats, kas "Jaunais vilnis", un ka viņa visnotaļ vēlētos konkursa atgriešanos Jūrmalā.

"Jaunais vilnis" Jūrmalā nenotiek jau piecus gadus, tagad tā mājvieta ir Sočos, par ko ļoti sajūsmināts ir Soču mērs. Krievijas ziņu aģentūra "Ria Novosti" gluži vai sērijās atspoguļo informāciju, kas skar "Jauno vilni". Tā, piemēram, 22. augustā publikācijā medijs vēsta, ka Laima Vaikule ļoti vēlētos "Jaunā viļņa" atgriešanos Jūrmalā, kas savukārt sadusmojis Igoru Krutoju, kurš paudis neizpratni, kā gan "Vilni" spējis aizstāt Laimas pašas festivāls. Lai arī Vaikule pauda, ka tie ir divi dažādi pasākumi, Krutoju tas nav pārliecinājis un savā jaunākajā vēstījumā viņš pilnībā izslēdzis iespējamību, ka "Vilnis" jebkad atgriezīsies Jūrmalā. Tas jau piecus gadus un arī turpmāk notikšot Sočos. 

Vienā no "Ria Novosti" publikācijām Krutojs piemin arī bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu, kurš 2015. gadā viesojies Maskavā, un tikusi pārrunāta festivāla atgriešanās Latvijā. Taču datumos, kad šis pasākums varēja notikt, jau "ierūmējusies" Laima Vaikule ar savu "Randez Vous". Krutojs pauda, ka tas esot bijis ļoti neglīti no Laimas puses.

Jau vēstīts, ka festivāls "Jaunais vilnis" dzīvi Jūrmalā pārtrauca īsi pēc tam, kad Krievija anektēja Krimas pussalu, un izveidojās visai garš krievu estrādes mākslinieku saraksts, kuri Latvijā vairs nebija vēlami - Josifs Kobzons, Valērija un citi. Kopš 2015.gada "Jaunais vilnis" vasarās veicina Soču kūrorta ekonomiku, taču Jūrmala no tūristu skaita un ieņēmumiem tādēļ nebūt nav cietusi, gluži otrādi. Lai arī krievu tūristu skaits uz mirkli samazinājās, palielinājās atbraucēju skaits no citām valstīm. Neoficiāla informācija vēsta, ka aiz Laimas Vaikules festivāla "Randez Vous" stāv uzņēmējs Ainārs Šlesers, kurš to spējis sarīkot zibenīgi pēc tam, kad kļuva zināms, ka "Jaunais vilnis" Jūrmalā vairs nenotiks.

Citi šobrīd lasa

Uzņēmējs Gundars Ozols atklāti par dzīvi pēc šķiršanās: "Šobrīd mēģinu atbrīvoties no jebkāda snobisma"
Magonei Burkai kārtējās dzīves grūtības - māte gaidībās esošo meitu grib padzīt no mājām 3
FOTO: Pauls un Rudāne sajūsmina skatītājus ar jauno koncertprogrammu 1
Skatīt visus komentārus

«Я тебя очень люблю»: дочь Анастасии Заворотнюк принесла в клинику воздушный шар

"Важно сделать то, что не сделал я": Дмитрий Шепелев обратился к семье Анастасии Заворотнюк