Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

FOTO: ar mūzikas šedevriem krāšņi nosvin koncertzāles “Cēsis” piekto jubileju 6

Mūzika
5. jūnijā 11:55 2019. gada 5. jūnijā 11:55
Jauns.lv
Aizvadītās nedēļas nogalē koncertzāle “Cēsis” ar klasikas virsotnēm atzīmēja piekto gadadienu. Svētku vakara programmā izskanēja koncerts ar Pētera Čaikovska pirmo klavierkoncertu un Riharda Vāgnera operas “Valkīra” pirmo cēlienu, kā arī tika atklāta izcilā domātāja un mākslinieka Ilmāra Blumberga darbu izstāde.

Svētku koncerta pirmajā daļā skanēja krievu klasiskās mūzikas šedevrs, viens no visu laiku populārākajiem klavierkoncertiem – Pētera Čaikovska "Pirmais koncerts klavierēm un orķestrim". Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) muzicēja Reinis Zariņš, kurš Čaikovska Pirmo spēlēja pirmo reizi.

Koncerta otrajā daļā varēja klausīties Riharda Vāgnera operas “Valkīra” pirmo cēlienu, ko bieži vien atskaņo kā autonomu skaņdarbu – tik pilnīgs tas ir savā uzbūvē, dramatiskajā intensitātē un muzikālās valodas pievilcīgumā. Zīglindi dziedāja Latvijas klausītājiem labi pazīstamā zviedru soliste Līne Karlsone, Zīgmunds bija lieliskais zviedru tenors Mihaels Veiniuss, savukārt Hundinga lomā - izcilais somu bass Timo Rīhonens. Visi trīs solisti ir pieprasīti un nepārspējami vāgneristi uz pasaules lielākajām skatuvēm, un Cēsīs to vēlreiz apliecināja ar spožo sniegumu.

Kā portālu Jauns.lv informēja koncertzāles mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova, jubilejas koncerts bijis īpašs arī ar to, ka tajā tika izmantota koncertzālē “Cēsis” teicami ierīkotā, bet reti izmantotā orķestra bedre. Savukārt Viestura Kairiša režijā un scenogrāfiskajā risinājumā koncertzāles skatuve ieguva vēl neredzētus vaibstus un unikālu vertikālo perspektīvu. Pie diriģenta pults svētku vakarā bija LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Koncertzāles “Cēsis” jubilejā bija vēl kāda mākslinieciska atkalsatikšanās - pirms svētku koncerta tika atklāta izcilā domātāja un mākslinieka Ilmāra Blumberga (1943-2016) darbu izstāde “Turpinājums”. Tieši talantīgais, scenogrāfs, grafiķis, grāmatu un plakātu dizainers ir veidojis koncertzāles “Cēsis” grafisko zīmi. Mākslinieka darbi no Ulda Pīlēna privātkolekcijas bija skatāmi arī koncertzāli atklājot, 2014. gada maijā.

Galerijā līdz pat jūnija beigām būs iespēja apskatīt episko Ilmāra Blumberga gleznu cikls "Visu laiku snieg" no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kas pirmo reizi būs apskatāms ārpus Rīgas. Tā ir personiskā pieredzē balstīta monumentāla sāga, kurā autora dramatisko likteņgaitu atmiņu plūsma liek izdzīvot Latvijas vēsturi no staļiniskā režīma deportācijām līdz neatkarības atgūšanai. Mākslinieks pie šī cikla strādāja divdesmit gadus. Ciklu vēl vērienīgi papildinās lielformāta gleznas, kas īpaši atlasītas no “Blumberga fonda” kolekcijas.

Citi šobrīd lasa

FOTO: aktieri un sabiedrībā zināmi ļaudis pulcējas filmas "Jaungada taksometrs 2" pirmizrādē 7
FOTO: aplūko Pārdaugavā uzslieto Z-torņu biroju un dzīvokļu interjeru 4
VIDEO: rūjienieši sagaida Pūci ar kilometriem garu lauksaimniecības tehnikas rindu 7
Tēmas: Cēsis
Skatīt visus komentārus

Стало известно, какие подарки на Рождество получат дети принца Уильяма и герцогини Кэтрин

Мать Брэда Питта заявила, что Анджелина Джоли его «беспощадно оклеветала»