Nepiesprādzējies pasažieris var kļūt par slepkavu
Nav patīkami karāties ar galvu uz leju, bet daudz nepatīkamāk būtu sasist galvu pie katra automobiļa kūleņa.
Auto un tehnoloģijas

Nepiesprādzējies pasažieris var kļūt par slepkavu

Jauns.lv

Laikam daudzi lietas sāk saprast tikai tad, kad tās nosauc īstajos vārdos. Pat tad, ja šie vārdi izklausās nežēlīgi un pārlieku skarbi. Tā ir taisnība!

Nacionālās lielceļu satiksmes drošības administrācijas (National Highway Traffic Safety Administration) veiktās analīzes rezultāti pierāda, ka ar katru gadu ASV pieaug to cilvēku skaits, kuri automašīnā izmanto drošības jostas — 1998. gadā ar drošības jostu piesprādzējās 69 procenti pasažieru, 2009. gadā — jau 88 procenti, kas attēlo pieaugumu par gandrīz vienu piektdaļu. Tostarp Latvijā 2012. gadā par drošības jostu nelietošanu sastādīti 31 079 protokoli.

Piesprādzējoties jūs ne tikai palielināt savas iespējas izdzīvot satiksmes negadījumā, bet arī vadāt automašīnu ar lielāku precizitāti. Drošības jostas piesaista ķermeni automašīnai, kas ļauj labāk izjust transportlīdzekļa kustības, tādējādi ļaujot reaģēt ātrāk un precīzāk. Tas ir ļoti svarīgi īpaši līkumos. Ja esat piesprādzējies ar drošības jostu, jūs jūtaties stabili savā sēdvietā un nav jāturas pie stūres, bet ar to jāvada automobilis.

Piesprādzēšanās ar drošības jostu ir katra pasažiera atbildība — bez izņēmumiem, arī to pasažieru, kas sēž aizmugurē, jo viņi rada nāves draudus ne tikai sev, bet arī cilvēkiem, kuri sēž viņiem priekšā. Tiešā sadursmē ar ātrumu 64 km/h vīrietis, kurš sver 84 kg, izdarīs tik spēcīgu triecienu uz priekšējo sēdvietu vai pārējiem pasažieriem, it kā viņš svērtu 2,5 tonnas! Tāds pasažieris bez drošības jostas atsistos pret priekšējo sēdekli ar tik lielu spēku, ka trieciena rezultātā salauztu sēdekļa atzveltni un savainotu vadītāju. Efekti sadursmei ar nekustīgu barjeru pie ātruma 100 km/h ir tādi paši, kā krītot no 40 m augstuma.

Tēmas