Padomi, kā labāk izgulēties garajos lidojumos
Tālie lidojumi var šķist bezgalīgi, īpaši brīžos, ja esat neizgulējies. Stundu un minūšu skaitīšana līdz brīdim, kad beidzot varēs izkāpt no lidmašīnas, kļūst par apsēstību. Miega eksperti un pētnieki ir vienisprātis, ka domāšanas veids un pasākumi, ko veicat, lai sagatavotos garajam ceļojumam ir svarīgi faktori, taču ir vēl veidi, kas var palīdzēt atpūsties lidojuma laikā.
Ja jūsu mērķis ir atpūsties tālā lidojuma laikā, ņemiet vērā šos padomus.
Ierodieties uz lidojumu atpūtušies
Kolins Espijs, “Big Health” līdzdibinātājs un galvenais zinātnieks, kā arī Oksfordas Universitātes miega medicīnas profesors, saka, ka nevajadzētu censties piespiest sevi gulēt. Lai gan tas var šķist pretrunā ar intuīciju, ir svarīgi mēģināt ļaut sev aizmigt dabiski.
"Miegs ir dabisks bioloģisks process, un ir daudz vieglāk ļaut savam ķermenim dabiski to pārņemt, kas var būt sarežģīti, ja nav ērti apstākļi gulēšanai," viņš saka.
Atpūšanās laikā pirms lidojuma nodrošināsiet, ka ceļojumā būsiet pilnībā apzinīgs un modrs, vienlaikus nodrošinot sev lielākas iespējas izgulēties lidmašīnā.
Ievērojiet vienu un to pašu miega grafiku
Miega medicīnas speciālists Pīters Poloss, kurš ir “Sleep Number” konsultants, saka, ka ierastā gulētiešanas rituāla ievērošana var palīdzēt aizmigt arī lidmašīnā. Šis padoms vislabāk darbosies, ja izvēlēsieties tādu lidojuma maršrutu, kas atbilst jūsu ierastajiem miega paradumiem. Piemēram, izvēloties transatlantisko reisu, kas izlido plkst. 19.00, jums varētu būt pietiekami daudz laika, lai kaut ko paēstu un dažas stundas pagulētu lidmašīnā pirms ielidošanas galamērķī.
“Jums ne tikai jācenšas gulēt tajā pašā laikā, kad parasti guļat, bet arī elektronikas izslēgšana 60 minūtes pirms miega, lai izvairītos no planšetdatoru un telefonu zilās gaismas iedarbības, var palīdzēt labāk iemigt,” piebilst Poloss.
"Šāda veida ierīču lietošana pirms gulētiešanas var kavēt melatonīna izdalīšanos un aizkavēt miega sākumu," saka Poloss. "Tā vietā pirms gulētiešanas mēģiniet atslābināties vai relaksēties ar mūziku, lasīšanu vai meditāciju."
Rūpīgi izvēlieties sēdvietu
Ja jums ir iespēja pašiem izvēlēties sēdvietu, to labāk ņemt tālāk no zonām, kur atrodas tualete vai cita apkalpošanas zona, kur stjuarti un pasažieri var pārvietoties jebkurā laikā.
Ja iespējams, jācenšas izvēlēties arī vietas ar papildu vietu kājām. Tīmekļa vietne “SeatGuru” var palīdzēt. Jūs varat apskatīt, kāda tipa lidmašīna ir paredzēta jūsu maršrutam, un redzēt, kurās sēdvietās varētu būt nedaudz vairāk vietas, kur var atlaisties.
Atcerieties arī to, ka, iespējams, jums nebūs jāpaliek sēdvietā, ko izvēlējāties, rezervējot lidojumu. Vienmēr varat sekot līdzi sēdvietu kartei, lai uzzinātu, vai nav atbrīvojusies kāda labāka vieta, piemēram pie loga, jo sēdēšana pie loga vai tuvāk ejai var ievērojami mainīt situāciju.
Gudri izvēlieties uzkodas lidojuma laikā
Poloss zina, ka daudzi pasažieri labprāt ņem līdzi ceļojuma uzkodas, īpaši garos lidojumos. Tomēr uzkodas ar cukuru un tādām vielām kā kofeīns, šokolāde un alkohols var ietekmēt miegu.
Ir zināms, ka daļai cilvēku kofeīns neļauj aizmigt, turpretim alkohols palīdz labāk iemigt. Tomēr Poloss saka, ka alkohols var negatīvi ietekmēt miega ciklus, pat ja tas palīdz iemigt. Labāk glāzi vīna nomainīt pret ūdeni vai piparmētru tēju, lai nomierinātu ķermeni pirms aizmigšanas.
Ir vērts arī atzīmēt, ka maltītes ar pārmērīgu tauku daudzumu var izraisīt elpošanas traucējumus miega laikā un citas blakusparādības. Tāpēc Poloss saka, ka lidmašīnā pirms gulētiešanas vajadzētu atteikties no papildu uzkodām.
Galu galā miegam lidmašīnā nav jābūt tik briesmīgi sliktam, kā tas var šķist. Ja esat sagatavojies ar pareizo domāšanu un pareizajiem līdzekļiem, gulēt lidojuma laikā var būt vieglāk, nekā domājat.