Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daudzi grāmatveži atzīst, ka no 1. jūlija ieviest paredzētā jaunā nodokļu sistēma radīs haosu, jo līdz pat šim laikam daudz kas nav skaidrs. (Foto: Vida Press)

Grāmatveži paredz haosu un bezdarbu, kas iestāsies, apstiprinot jaunos nodokļus 5

Bizness un ekonomika
18. jūnijā 04:50 2021. gada 18. jūnijā 04:50
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Pēc septiņām darba dienām spēkā jāstājas jaunajai nodokļu kārtības sistēmai, kad obligātās sociālās iemaksas par ikvienu darbinieku būs jāmaksā vismaz 170 eiro apmērā. Tam nav gatavi ne darba devēji, ne darba ņēmēji, joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu. Un pats satraucošākais ir tas, ka neziņa valda grāmatvežu vidū, kuriem jau būtu jāzina, kas un kā.

Daļai uzņēmēju būs jāatlaiž darbinieki – tie, kuri strādā uz pusslodzi, jo izmaiņas nodokļu sistēmā, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, kad darba dēvējam būs jāmaksā sociālās iemaksas vismaz no minimālās algas, neatkarīgi no tā, cik darbinieks reāli nopelna, neļaus viņus nodarbināt.

Savukārt grāmatveži šobrīd ne tikai paši ir neizpratnē, bet arī nevar palīdzēt saviem klientiem, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņas.

Neziņa, neizpratne, haoss – tā situāciju raksturo grāmatveži, kuriem tagad klienti prasa, ko darīt tālāk, kā rīkoties ar sociālā nodokļa nomaksu un nodokļa režīmiem. Izmaiņas esot radītas tik nesaprotami, ka atbilžu nav pat grāmatvežiem ar ilgu darba stāžu.

“Ļoti daudzi šobrīd mēģinās izvairīties iet pie grāmatvežiem, varbūt tā iemesla pēc, lai samazinātu savus izdevumus, un daudzi aizies atkal melnajā zonā,” LTV saka grāmatvede Linda Zālīte.

Šuvēja Anna LTV teica: “Īsti skaidrības man par to jauninājumu nav. Tikai, ka kaut kas būs, kaut kas jāmaksā, jāpiemaksā par tiem nodokļiem. Tad, kad vērsos pie grāmatvedes, viņa ir noslogota ar darbiem, un viņa man īsti neko paskaidrot nespēja”.

Saistītās ziņas

Švecova par nodokļu izmaiņām: "Tas ir murgs, kas iestāsies pēc 1. jūlija!" 3
Latvijas Preses izdevēju asociācija aicina atlikt nodokļu reformas uzsākšanu
Arī Latvijas Raidorganizāciju un Reklāmas asociācijas pieprasa nepārdomātās nodokļu reformas atlikšanu 3

Citi šobrīd lasa

"Dzintara" ražotnē atkal kūsā dzīvība 3
Nav masku, Covid-19 sertifikāti neinteresē: tūrisma pieredze Lietuvā liek aizdomāties 4
Kas notiek prātā, kad pienāk brīdis nospiest gaili? Intervija ar OMEGA snaiperi
Skatīt visus komentārus

"Балласт": Пригожин назвал возможную причину разрыва с Валерией

"Злые и высокомерные насмешки": друзья принца Уильяма высмеивали Кейт Миддлтон