Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Par Rēzeknē nodegušo veikalu "Depo" izmaksā Latvijas vēsturē otro lielāko apdrošināšanas atlīdzību 1

Bizness un ekonomika
3. martā 12:34 2021. gada 3. martā 12:34
  Jauns.lv
Apdrošināšanas sabiedrība "ERGO" par aizvadītā gada decembrī Rēzeknē nodegušā būvniecības preču veikala mantu izmaksājusi SIA "DEPO DIY" apdrošināšanas atlīdzību 5,8 miljonu eiro apmērā.

Kā portālu Jauns.lv informēja "ERGO" pārstāve Agnese Grīnberga, tā ir lielākā līdz šim ERGO izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība Latvijā un otra lielākā Latvijas apdrošinātāju vēsturē.

Ugunsgrēks SIA "DEPO DIY" veikala-noliktavas ēkā izcēlās pērnā gada 12.decembrī, kad ar atklātu liesmu dega ēka 13 500 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka rezultātā tika nopostīta ne tikai būve, bet arī visas tajā esošās iekārtas un preču krājumi. SIA "DEPO DIY" saskaņā ar "ERGO" komercīpašuma apdrošināšanas polises nosacījumiem bija apdrošinājusi sev piederošo inventāru, iekārtas, tai skaitā preču iekrāvējus un pacēlājus, preču krājumus un izdevumus negadījumu seku likvidēšanai, kā arī uzņēmējdarbības pārtraukšanas riskus, informē Grīnberga.

Viņa informē, ka nākamajā dienā pēc negadījuma notikuma vietu apsekoja "ERGO" pārstāvji. Vienlaikus tika pieprasīta neatkarīga ekspertīze ugunsgrēka cēloņa noskaidrošanai un bojājumu novērtēšanai, kā arī pieprasīta nepieciešamā dokumentācija no klienta. Saskaņā ar veiktās ekspertīzes secinājumiem ugunsnelaimes ticamākais iemesls bija īsslēguma elektroinstalācijā radīto liesmu un dzirksteļu saskare ar degošiem materiāliem.

Izskatot apdrošināšanas atlīdzības lietu, tika pieņemts lēmums un izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība 5,8 miljonu eiro apmērā par ugunsgrēkā bojā gājušo mantu.

"Lai gan precīza tik liela apmēra zaudējumu novērtēšana parasti ir ļoti laikietilpīgs process, pateicoties konstruktīvai komunikācijai ar klientu un tā intereses pārstāvošo apdrošināšanas brokeru sabiedrību AON, esam nepilnu trīs mēnešu laikā izskatījuši visus dokumentus un nokārtojuši visas formalitātes, lai veiktu atlīdzības izmaksu. Papildus jau izmaksātajai apdrošināšanas atlīdzībai tiek veikti aprēķini par uzņēmējdarbības riska pārtraukšanas radītājiem zaudējumiem. Šis gadījums vēlreiz apliecina, cik tālredzīgi ir rūpīgi novērtēt iespējamos uzņēmējdarbības riskus, apdrošinot ne tikai ēkā esošās iekārtas un preču krājumus, bet arī zaudējumus, ko var radīt uzņēmējdarbības pārtraukšana, piemēram, ugunsgrēka rezultātā. Saņemot aprēķinus, "ERGO" nekavējoties izmaksās papildu atlīdzību arī par zaudējumiem, kas radušies uzņēmējdarbības pārtraukšanas rezultātā pēc negadījumā," skaidro "ERGO" valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse.

"Esam pateicīgi "ERGO" par ātro apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, kas ļaus mums atjaunot biznesu Rēzeknē. Augstu vērtēju šīs apdrošināšanas sabiedrības darbinieku profesionālo pieeju un atsaucību mūsu uzņēmumam grūtā brīdī. Diemžēl no neparedzētām nelaimēm neviens nav pasargāts, tāpēc ikvienam uzņēmējam, domājot par uzņēmuma darbības ilgtspēju, noteikti iesaku apdrošināt gan īpašumu, gan uzņēmējdarbības pārtraukšanas riskus. Apdrošināšanas atlīdzība pēc negadījuma ir nenovērtējams finansiāls atbalsts. Zaudējumi uzņēmumam, ja nebūtu iegādāta apdrošināšana, būtu ļoti ievērojami," uzsver SIA "DEPO DIY" valdes priekšsēdētājs Andris Kozlovskis.

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 11
Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 3
Bezzubova slepkavas bija gatavojušies, šāva no automāta citiem bīstamā veidā. Policija atklāj to, ko drīkst atklāt 10
Tēmas: Depo DIY, Rēzekne
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"