Bizness un ekonomika

Bijušo kolhozu "Jūraslīcis" sadalīs 23 zemesgabalos?

Jauns.lv

Jūrmalas dome lems par zemesgabala sadalīšanu bijušajā zvejnieku kolhoza "Jūraslīcis" teritorijā - Lašu ielā 11, kā arī adreses piešķiršanu jaunajiem zemesgabaliem.

Zemesgabalu Lašu ielā 11, kura platība ir 228 037 kvadrātmetri, paredzēts sadalīt 23 zemesgabalu vienībās saskaņā ar detālplānojumu, kas izstrādāts atbilstoši pilsētas apbūves noteikumiem un apstiprināts ar saistošajiem noteikumiem Jūrmalas domes 11.novembra sēdē.

22 jauno zemesgabalu platība būs no 7223 līdz 12 438 kvadrātmetriem, savukārt vēl viens tiks veidots par satiksmes joslu, un tā platība būs 26 540 kvadrātmetru. Zemesgabaliem tiks piešķirtas adreses - Lašu iela 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 34, satiksmes joslas adrese būs - Lašu iela 1111.

Kā ziņots, Jūrmalas dome 11.novembrī apstiprināja detālplānojumu bijušajai zvejnieku kolhoza "Jūraslīcis" teritorijai - zemesgabalam Jūrmalā, Lašu ielā 11, kā arī projekta grafisko daļu, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus.

Tā ir bijusī AS "Jūraslīcis" teritorija Lielupē, kurā plānots uzbūvēt savrupmājas un viesu namus, ko citu no cita atdalītu dažādas formas zemes vaļņi. Projekta attīstītājs ir SIA "Baltā kāpa", kas pastarpināti pieder Guntim Rāvim, Edgaram Šķenderim, kā arī Tautas partijas līdera Andra Šķēles ģimenes locekļiem, šī gada 28.maijā rakstīja laikraksts "Diena".

Jūrmalas domes deputāts Romualds Ražuks (PS) aģentūrai LETA pauda, ka saskaņā ar detālplānojumu šajā vietā paredzēta 25% apbūve, kas nav raksturīga Jūrmalai. Viņš pauda bažas, ka tā tiks sabojāta viena no skaistākajām Jūrmalas vietām un ka nākotnē šī vieta varētu kļūt par sabiedrībai slēgtu teritoriju - izveidosies "Maskavas rubļovkai" līdzīgs bagātnieku rajons.

Pēc Ražuka domām, šajā vietā būtu drīzāk nepieciešami kūrorta objekti un tai būtu jākļūst par tūristu galamērķi līdzīgi, kā tas ir Lietuvā Baltijas jūras piekrastē.

Piedāvātajā teritorijas attīstības risinājumā, pēc Rāvja uzskatiem, esot akcentēts Jūrmalai raksturīgākais - savrupmājas un viesu nami, kas neviens nebūšot ar daudziem stāviem. Krievijas projektēšanas biroja "Sergey Kisselev & Partners" izstrādātais projekts paredz sadalīt 228 037 kvadrātmetrus lielo zemesgabalu 23 zemes vienībās, no kurām 22 paredzētas apbūvei.

Starp zemesgabaliem iecerēti vaļņi, kas organiski iekļaušoties ainavā un tikšot apaudzēti ar zāli. Tos izveidos no būvgružiem, kas radušies pēc "Jūraslīča" ēku nojaukšanas. Teritorijai pa vidu būs tikai viens galvenais ceļš, kurš turklāt tiks iegremdēts zemē, tādējādi no ceļa mājas nebūšot redzamas. Vaļņi izraisījuši pretrunīgas domnieku atsauksmes.

Līdz 1992.gadam "Jūraslīča" teritorijā atradās Jūrmalas zvejnieku kolhozs "Uzvara", vēlāk tā kļuva par AS "Jūraslīcis" teritoriju. 2002.gadā uzņēmums pasludināja maksātnespēju un kreditori izlēma par tā bankrotu. 2003.gadā "Jūraslīča" ēkas iegādājās AS "Kurzemes degviela", bet 2005.gadā īpašumus iegādājās SIA "Rekreācijas serviss", SIA "Lielupes grīva" un SIA "Alerts plus", un visi trīs uzņēmumi pilnībā nonāca advokāta Jāņa Lozes īpašumā.

2006.gadā Lozes firmas zemi privatizēja par 2,5 miljoniem latu jeb par latu kvadrātmetrā. 2008.gadā īpašumi pilnībā nonāca SIA "Baltā kāpa" īpašumā, bet 2009.gadā arhitektūras priekšlikumu konkursā par vietas turpmāko attīstību uzvarēja kompānija "Sergey Kisselev & Partners".

LETA