Ķirsona slēpošanas kalnu un muižu nopircis viņa draugs, olimpietis Šestakovs
Pazīstamo ziemas atpūtas centru – Lido slēpošanas kalnu un Ķirsona muižu nopircis viņa labs draugs, džudists un krievu uzņēmējs Vladimirs Šestakovs, kurš 1988. gadā Olimpiskajās spēlēs nopelnīja sudraba medaļu.
Uzņēmējs Gunārs Ķirsons, pārdodot divus „Lido” meitasuzņēmumus, izrāpies no maksātnespējas bedres. Vienu no šiem uzņēmumiem Ķirsons pārdevis savam draugam un aizdevējam no Krievijas Vladimiram Šestakovam, vēsta žurnāls „Ir”.
Šestakovam Ķirsons pārdevis slēpošanas kalnu Madonas pusē un viesnīcu, kura tautā pazīstama ar Ķirsona muižas vārdu. Šis projekts, kā arī Pierīgā atvērtā dizaina rūpnīca, kurā uzņēmējs plānoja ražot interjeru „Lido” restorāniem pasaulē, bija tie, kas Ķirsonu ievilka nepatikšanās.
Kalnu un Ķirsona muižu formāli nopirka ārzonas firmai piederošs uzņēmums „Capital Investments”, bet Ķirsons žurnālam atzinis, ka „faktiski tas ir viņa draugs un aizdevējs no Krievijas Vladimirs Šestakovs”.
Kopā ar Šestakovu, kas pazīstams arī kā Seulas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs džudo cīņā, Latvijas Džudo federācijas dāsns finansētājs un „Lido” džudo kluba valdes priekšsēdētājs, Ķirsonam piederot nekustamo īpašumu projekts Ķegumā.
Līdzekļi no abu uzņēmumu īpašumu pārdošanas, raksta žurnāls, izmantoti kredītu atmaksai, bet tos pilnībā tomēr nesedzot. Muižā vien Ķirsons esot zaudējis sešus miljonus latu.
Šestakovs ir labi zināms sportists un uzņēmējs, Ķirsona draugs. Viņš bijis Ķirsona biznesa partneris veselās trijās kompānijās. Kā 2010.gadā liecināja „firmas.lv” datu bāze, SIA „Daugmales projekti” Šestakovam jau kopš iepriekšējā gada sākuma piederējuši 49% kapitāldaļu, bet gadu vēlāk - jau 50,49% (atlikušie palikuši Ķirsona īpašumā), arī SIA „Zaļā zeme Lido” un SIA „GKVS” Šestakovam un Ķirsonam katram piederējusi aptuveni puse kapitāldaļu.
Kasjauns.lv jau rakstīja, ka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma „Lido” īpašnieks Ķirsons sagatavojis dokumentus personīgās maksātnespējas izbeigšanai. Jau ziņots, ka Aizkraukles rajona tiesa 2011. gada 24. februārī pasludināja Ķirsona maksātnespēju un sāka viņa bankrota procedūru. Saskaņā ar Uzņēmumu reģistrā iesniegto Ķirsona mantas pārdošanas un kreditoru prasījumu apmierināšanas plānu no viņa mantas izsoles bija plānots iegūt 8,2 miljonus latu.
Lido kalns