Speciālistu noturēšanai valsts pārvaldē iesaka izmantot attālinātā darba metodes
Lai valsts pārvaldē noturētu kvalificētus speciālistus, kā vienu no metodēm piedāvā ieviest modernas un efektīvas darba metodes, piemēram, attālinātu darbu, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska.
Viņa paskaidroja, ka par attālinātā darba metodes ieviešanu diskutē arī Eiropas Savienības institūcijās. Šāda metode nozīmē, ka atsevišķu profesiju darbiniekiem nav jāuzturas birojā, bet gan var izpildīt uzdotos uzdevumus attālināti - no mājām vai kādas citas vietas. Cilvēkam ir doti konkrēti uzdevumi, kuri ir jāpaveic, un nav svarīgi, vai tas notiek dienas vai nakts laikā, vai viņš to dara mājās vai parkā uz soliņa, klāstīja Kučinska.
Šāda metode ir efektīva no izmaksu viedokļa, jo šādiem darbiniekiem nav jānodrošina ne telpas, ne arī datortehnika. Tomēr attālināti var strādāt tie darbinieki, kuru pienākumi nav saistīti ar pakalpojumu sniegšanu ikdienā.
Vakar Valsts pārvaldes politikas attīstības padomes diskusijā eksperti arī atzinuši, ka ir būtiski noturēt un motivēt augsta līmeņa profesionāļus, nodrošināt vienotus principus atklātu konkursu organizēšanā un personāla atlasē. Domājot par jaunu darbinieku piesaisti valsts pārvaldei, ir paredzēts izstrādāt programmu, ar kuras palīdzību veicināt pārvaldē atgriezties arī ārvalstīs strādājošos Latvijas iedzīvotājus, tāpat, veicinot jauniešu nodarbinātību un brīvprātīgo kustību, plānots ieviest jauniešu stažēšanās programmas.
Savukārt runājot par darba efektivitātes paaugstināšanu, eksperti bijuši vienisprātis, ka valsts pārvaldē nepieciešams ieviest darba laika uzskaiti.
Eksperti atbalstīja iniciatīvu par valsts dienesta un pašvaldību dienesta izveidi, kas nodrošinātu vienotas prasības un principus gan valsts, gan pašvaldību darbiniekiem