Videospēļu maniaks pārdod nieri, lai tiktu galā ar parādiem
Ja cilvēks ir nokļuvis alkohola atkarībā, tad lielākā sabiedrības daļa viņu nosoda, dažādi apsaukā un pat pazemo. Zilītis, alkāns, siņka, ļurba – tie vēl ir tie maigākie apzīmējumi. Bet…
Cilvēks nosodoši uztver katru, kas dzīvo, jūt, domā vai izskatās savādāk. Alkoholiķus un narkomānus nez kāpēc pieņemts uzskatīt par padibenēm, jo viņi netiek galā ar savu atkarību. Lielākoties mēs paši sev liekamies balti un pūkaini, lai gan katram no mums ir kāda atkarība. Un neviens atkarības paveids nav uzslavu vērts.
Miljoniem cilvēki nespēj dzīvot bez iepirkšanās, citi gatavi ārdot nieri videospēļu dēļ. Arī sporta nodarbes bieži vien pārvēršas par atkarību, kas neko labu cilvēka organismam nesola.
Internetā paklīdušas baumas par kādu ķīnieti, kurš dzenoties pēc arvien jaudīgāka datora labāku rezultātu sasniegšanai kādā no videospēlēm, iekūlies palielos parādos. Palielos, vismaz nelielās provinces pilsētiņas apmēros. Lai norēķinātos ar kreditoriem, puisis pārdevis orgāniem savu nieri.
Ķīnā un visā plašajā pasaulē nelegāla orgānu tirdzniecība pati par sevi nav nekas jauns. Šis gadījums galvenokārt piesaistījis uzmanību ar to, ka niere pārdota vien par 6150 amerikāņu dolāriem. Neoficiāli avoti ziņo, ka vidējā nieres vērtība melnajā tirgū esot apmēram 50 tūkstoši dolāru.
Ir ērti, ka bērns ir tepat rokas stiepiena attālumā. Ka jaunais cilvēks nedara muļķības, bet pacietīgi stundām ilgi iegrimst datorspēļu labirintos. Taču ir reizes, kad labāk samaksāt kaimiņam par dēla nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem – ar furbola bumbu izsisto logu.
Lai nu kā, gan Ķīnas valdībai, gan plašsaziņas līdzekļiem tagad uzradusies lieliska iespēja pārmest video un datorsēļu ražotājiem netiešu līdzdalību nelegālajā cilvēku orgānu biznesā.
Kasjauns.lv, Foto: Edijs Pālens/LETA