Luhanskas apgabalā atrasts separātistu nolaupītā ukraiņu aktīvista līķis
Luhanskas apgabalā, Ukrainas austrumos, atrasts separātistu kaujinieku nolaupītā Ukrainas vienotības atbalstītāja Valērija Salo līķis, pavēstīja aktīvista kolēģi.
Ceturtdien Luhanskas apgabala Grekovas mežā atrasta sadedzināta automašīna, kurā bijušas Salo mirstīgās atliekas. Šaušalīgo atradumu uzgājuši Harkovas miliči.
Salo bijis kultūras un izglītības biedrības "Prosvita" Doņeckas apgabala Krasnijļimanas nodaļas priekšsēdētājs, vēsta radio "Brīvība".
Aktīvistu trešdien nolaupījuši "tā dēvētās Doņeckas tautas republikas kaujinieki", pastāstīja biedrības "Prosvita" Doņeckas apgabala nodaļas priekšsēdētāja vietniece Marija Oļijnika.
"7.maijā Doņeckas tautas republikas kaujinieki nolaupīja Krasnijļimanas rajona Šantrigolovas ciemata iedzīvotāju, kurš iestājās par Ukrainas vienotību, fermeri Valēriju Salo. Viņiem vajadzēja notikt vietējās šūniņas sapulcei. Bruņoti cilvēki apturēja viņa automašīnu ciemata centrā, piekāva, bezsamaņā iekrāva viņa automašīnas bagāžniekā un aizbrauca. Bet šodien sadedzināto automašīnu līdz ar līķi atrada Luhanskas novadā," sacīja Oļijnika.
Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.
Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu.
Tomēr prokrieviskie separātisti, kas darbojas Austrumukrainā, atteikušies nolikt ieročus un atbrīvot sagrābtās ēkas, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība. Arī Krievija līdz šim neko nebija darījusi, lai stabilizētu situāciju Ukrainā. Tā vietā Maskava turpināja turēties pie savas agresīvās retorikas un izvirzīt Kijevai starptautiskajā praksē nepieņemamas un absurdas prasības.
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst.
LETA