Neraugoties uz pamieru, Donbasā turpinās kaujas
Prokrievisko līderis Zaharčenko sniedz preses konferenci par stāvokli Donbasā.
Pasaulē

Neraugoties uz pamieru, Donbasā turpinās kaujas

Jauns.lv

Kaut arī ugunspārtraukšanas režīms Donbasā kopumā netiek ievērots, kauju intensitāte reģionā ir samazinājusies, liecina Ukrainas armijas sniegtā informācija.

Neraugoties uz pamieru, Donbasā turpinās kaujas...

18.februārī Austrumukrainas situācijas normalizācijas trīspusējās kontaktgrupas ietvaros, kurā ietilpst arī Krievija, puses vienojās par pamieru. Nākamajā dienā šo lēmumu atbalstīja Francijas, Vācijas, Ukrainas un Krievijas ārlietu ministri. Pamieram vajadzēja stāties spēkā 20.februārī, tomēr joprojām tiek saņemtas ziņas par kaujām Ukrainas austrumos.

Atbilstoši līgumam abām pusēm bija jāsāk smagā bruņojuma atvilkšana no piefrontes zonas, bet arī tā vēl nav sākusies. Līdz plkst.18 fiksēti 40 gadījumi, kad Krievijas atbalstītie teroristi apšaudījuši Ukrainas bruņoto spēku pozīcijas, pavēstīja Ukrainas Pretterorisma operācijas štābs.

Tiesa gan, promaskaviskie teroristi pārtraukuši izmantot smago bruņojumu, piemēram tankus un artilēriju, piebilda štābā. Doņeckas teroristu pārstāvis Eduards Basurins pirmdien atzina, ka Ukrainas karavīri kopš pusnakts nav pārkāpuši ugunspārtraukšanas režīmu. Tiesa gan, iepriekšējā dienā Kijevas spēki esot apšaudījuši teroristu pozīcijas, arī ar smago bruņojumu, viņš piebilda.

Ikdienas dzīve kara plosītajā Doņeckā

Neraugoties uz jau vairākus gadus ilgstošo militāro konfliktu Doņeckā, cilvēki tur dzīvo joprojām - viņi iepērkas, dodas savās ikdienas gaitās, ...

Dzīve psihiatriskajā slimnīcā Luganskas "tautas republikā"

Apkārt notiekošais karš pavisam tiešā veidā ietekmē pacientus, kuru veselībai vissvarīgākais ir miers. Piemēram, kad pērnā gada decembrī šāviņu krustugunīs ...

Iedzīvotāji bēg no Luganskas - pilsētā vairs nav ūdens un trūkst ēdamā

Luhanskā turpinās kaujas un pilsēta palikusi bez ūdens, apgaismojuma, sakariem un zālēm, turklāt netiek piegādāta pārtika.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LETA/Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA