
Eiropas Savienība un Lielbritānija apstiprina jaunas sankcijas pret Krieviju

Eiropas Savienība (ES) otrdien oficiāli apstiprinājusi jaunas sankcijas pret Krieviju, kas vērstas pret tā dēvētās ēnu flotes tankkuģiem.
Vienlaikus Maskava brīdināta, ka tai jārēķinās ar vēl bargākām sankcijām, ja tā nepiekritīs uguns pārtraukšanai pašas uzsāktajā agresijas karā pret Ukrainu.
"ES ir apstiprinājusi 17.sankciju paketi pret Krieviju, vēršoties pret 200 "ēnu flotes" kuģiem," sociālās saziņas vietnē "X" pavēstījusi bloka augstākā pārstāve ārpolitikā Kaja Kallasa. "Tiek gatavots vēl vairāk sankciju. Jo ilgāk Krievija vedīs karu, jo bargāka būs reakcija," uzsvērusi Kallasa.
Arī Lielbritānija paziņojusi par sankcijām. Saskaņā ar Lielbritānijas Ārlietu ministrijas sniegto informāciju, jaunās sankcijas vērstas pret nāvējošo Krievijas ieroču sistēmu piegādes ķēdēm, tostarp Iskander raķetēm, kuras tika izmantotas uzbrukumā Sumiem Pūpolsvētdienā, nogalinot 34 cilvēkus.
Sankcijas attiecas arī uz 46 finanšu institūcijām, kas tiek apsūdzētas par Krievijas mēģinājumu palīdzēšanu apiet iepriekš noteiktās sankcijas, kā arī uz Sanktpēterburgas Valūtas biržu un Krievijas Noguldījumu apdrošināšanas aģentūru, kas apdrošina Krievijas bankas. “Šīs jaunās sankcijas vēl vairāk izolēs Krievijas ekonomiku un izjauks tās ienākumu plūsmas,” norādīja Ārlietu ministrija.
Apvienotā Karaliste piemērojusi sankcijas arī vēl 18 kuģiem no tā dēvētās “ēnu flotes”, kas pārvadā Krievijas naftu, kā arī šīs flotes atbalstītājiem. Šis solis seko iepriekš paziņotajām 110 sankcijām, kas saistītas ar “ēnu floti”, kuras tika izziņotas pirms premjerministra Kīra Stārmera vizītes Kijivā šī mēneša sākumā.
Papildus tam Lielbritānija noteikusi sankcijas arī 14 Krievijas Sociālā dizaina aģentūras pārstāvjiem visos organizācijas līmeņos. Ārlietu ministrija apsūdz šo aģentūru Kremļa finansētu informatīvu operāciju īstenošanā, kuru mērķis ir “graut Ukrainas un visas pasaules suverenitāti, demokrātiju un tiesiskumu”.