Okupants apraksta, kā izklausās mūsdienu karš: "Sarauties krūmos zem draudīgām kamikadžu dronu skaņām, kas griežas tavās ausīs..."

Dronu radītā sīcoņa ir kļuvusi par Krievijas un Ukrainas kara raksturīgāko skaņu. Soctīklos publicēts video no kāda ierakuma, kur krievu iebrucējs mēģina rast patvērumu, bet virs blindāžas atskan biedējoša rotoru skaņa, kas liek nerviem sastingt.
Ukrainas armija ir sasniegusi ievērojamu dronu pārākumu pār Krievijas spēkiem, īpaši taktiskajā līmenī. Ukrainas militārie eksperti un analītiķi norāda, ka Ukraina ir guvusi ievērojamu priekšrocību dronu izmantošanā, kas būtiski ietekmē kaujas laukā notiekošo.
Ukrainas dronu iniciatīva, kas paredz paplašināt bezpilota lidaparātu izmantošanu frontes operācijās, ir būtiski uzlabojusi Ukrainas spēju veikt precīzus triecienus un izlūkošanu. Šī pieeja ļauj Ukrainas spēkiem efektīvi iznīcināt Krievijas mērķus, vienlaikus samazinot pašu zaudējumus.

Papildus tam, Ukrainas armija ir ieviesusi jaunas taktikas, piemēram, "drakona dronus", kas izlej kausētu termītu, lai iznīcinātu ienaidnieka pozīcijas. Šie droni ir īpaši efektīvi meža seguma un aizsargpozīciju iznīcināšanā.
Tā saucamais termīts faktiski ir alumīnija pulvera un dzelzs oksīda maisījums, ko aizdedzina elektriskais drošinātājs. Degšanas temperatūra var sasniegt 2200 grādu pēc Celsija un tas var aizdedzināt gandrīz jebkuru materiālu, pat tēraudu.
Kopumā Ukrainas dronu pārākums ir būtiski mainījis kaujas laukā līdzsvaru, ļaujot Ukrainas spēkiem efektīvi aizsargāt savu teritoriju un veikt uzbrukumus Krievijas pozīcijām. Šī tehnoloģiskā priekšrocība ir viens no galvenajiem faktoriem Ukrainas aizsardzības stratēģijā.
Saskaņā ar Krievijas avotiem, Ukrainas droni frontē skaitliski septiņas reizes pārspēj Krievijas dronu daudzumu. Var tikai iztēloties, kāda ir nepārtrauktas dronu radītās skaņas psiholoģiskā ietekme uz karavīriem.
Kāds okupants raksta par savu pieredzi: "Nav absolūti nekā, par ko rakstīt. Katra diena ir pilna ar notikumiem un spriedzi, bet pat tā, nekas iekšā nevēlas pat mēģināt pieķerties kādam brīdim. Vairākas mūsu zemnīcas tika nodedzinātas. Es gāju garām – es redzēju šīs bedres, kas bija pilnas ar pelniem un sadegušu metālu."
"Tagad mēs esam saspiedušies citās vietās, nav tik ērti un burtiski gandrīz viens otram virsū. Šajā laikā vairāki cilvēki tika aprakti zem bieza zemes slāņa, un tikai trīs izdzīvoja un izrakās... Ja kāds varētu paredzēt laika apstākļus, varbūt vakardienas nebūtu. Trīs no mums no rīta devās pēc pārtikas – divi vakarā atgriezās, vienam trāpīja šrapnelis un bojāja mugurkaulu. Visnepatīkamākais ir nejaušs tuvas darbības rādiusa sprādziens, nejaušs šrapnelis, kas ieurbjas zem ložu necaurlaidīgās vestes... Un pusotra stunda elles mums visiem – izvilkt ārā, sniegt palīdzību, gaidīt evakuāciju un slēpties, slēpties, slēpties no visur esošajām ienaidnieka acīm," turpina iebrucējs.
"Sarauties zaļā kunkulī, kas iemērcas adrenalīnā, krūmos zem draudīgām kamikadžu dronu skaņām, kas griežas tavās ausīs... No rīta migla nolaižas un viss atdzīvojas. Cilvēki skraida šurpu turpu, nesot pārtiku, ūdeni, vadus... Ak, vadus? Viņi nāk pie mums. Mēs velkam salauztu un tūkstoš reižu salāpītu lauka telefona līniju caur miglu no vienas zemnīcas uz otru, lai uzaicinātu ciemos mītisko Gaismu," vēsta okupants.
"Nē, es to nemaz nevēlos saglabāt atmiņā vai piezīmēs – visus šos adrenalīna amerikāņu kalniņus, miega mirkļus, strauji novājējušās sejas un mūžīgo cigarešu trūkumu. Dažreiz pieķeru sevi pie domas, ka tas arī viss – esmu tik noguris, ka pienācis laiks uzmest mugursomu un iet atpakaļ, meklēt kaut ko citu, un nomirt, ja jāmirst, " savas izjūtas skaidro krievs.
"Bet ķermenis alkatīgi turas pie dzīvības, un cigaretes gruzd, dedzinot manus pirkstus ar nākamo ieelpu, zemnīcu tumsā."
Līdzīgā garā okupants apraksta pārvietošanās grūtības dronu uzbrukuma laikā: "10 nepatīkamākās situācijas (saskaņā ar manu personīgo mēslu skalu), kurās regulāri nonākam es un mani kolēģi, ietver situāciju, kurā stundām ilgi sēžat ar automašīnu, motociklu, kvadriciklu nelielā drošā zonā, krūmos, mežā vai pat pastkartes lieluma bedrē bez iespējas paēst, jo ir nepārtrauktas dronu kustības. Pat ja vienu notrieksi, pāris minūšu laikā tā vietā parādīsies cits."
"Nepārtraukta kamikadzes plūsma var jūs stundām ilgi noturēt vienā vietā, un, ja kāds atrod mērķi, noķer to kustībā un bloķē eju ar gruvešiem, varat droši izklāt guļammaisu un gaidīt nākamo dienu…
"Iestrēdzis pie izejas no meža, tēmēkļa attālumā, tanku uzbrukumu laikā, divas minūtes – ierašanās, divas minūtes – ierašanās. Un pa radio skan caururbjoši brīdinājumi par kamikadzes bariem".
"Nezinu, cik sen mani pārņēma briesmīga bezcerības sajūta, bet šodien tā noteikti bija klāt. Tieši šādos brīžos noder teiciens "tranšejās nav ateistu"," ironizē iebrucējs.
"Šādā situācijā noteikti paļaujies uz aklu nejaušību, katru reizi saprotot, ka ierašanās ir 50 metru attālumā. Vai 30. Vai arī saņem triecienu pa galvu, kad uz galvas lido uz pusēm pārlūzuša koka zari.
"Un tajā brīdī tik skaists, atsvaidzinošs, kā ledusauksts kvass tuksnesī, "debesis ir skaidras" un kilogrami smilšu zem slīdošajiem riteņiem, dzinējs ar piespiedu kārtā atvienotu drošinātāju, 140 km/h uz žēli degošā ātruma mērītāja brīdinājuma zīmes, triecieni netiek uzņemti ar piekari, tie lido garām.
Man bija jāiznāk uz ceļa no bezceļa, un atkal: "Debesis ir netīras! Slēpies!"
"Un, ielidojot garāžā, es aizbēgu no kvadricikla, jo mani augšstilbi ir dabiski gatavi aplipt ar tulznām no karstuma, kas plūst no pārkarsušā dzinēja."

"Bet nē, kamikadze lido apkārt, neļauj man pilnībā elpot, atkal un atkal draudīgā motoru čīkstoņa, meklējot mūs, meklējot, kur paslēptas automašīnas, līdz tas saņem ložu lādiņu. Un atkal atpakaļ uz ceļa. Un tā tālāk ar lēcieniem un robežām.
Permutācijas. Katrs no tiem ir "Brīnumu lauka" Krievu ruletes rata grieziens, kur katra uzvara ir ne tikai disciplīnas, izturības un spējas būt gatavam rīkoties ilgā laika posmā sekas, bet arī akla nejaušība.
Un, visbeidzot, tas ir šeit. Spilgts, silts patvērums, ar rūcošu krāsni, saldu tēju, garšīgu cepumiņu. Un spēcīga vēlme nokrist un aizmirst visus nakts mēslus," par savu pieredzi noslēgumā raksta okupants.
Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz 13. maija rītam sasnieguši 968 130 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.
Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1070 iebrucēji.
Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 10 802 tankus, 22 487 bruņutransportierus, 27 780 lielgabalus un mīnmetējus, 1381 daudzlādiņu reaktīvo iekārtu, 1162 zenītartilērijas iekārtas, 372 lidmašīnas, 335 helikopterus, 35 778 bezpilota lidaparātus, 3197 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 48 256 automobiļus un autocisternas, kā arī 3884 specializētās tehnikas vienības.