Pasaulē
2023. gada 20. novembris, 20:07

Vēsturiskā prāvā notiesā 200 Kalabrijas mafijas locekļus

Jauns.lv/LETA

Itālijas tiesa pirmdien atzina par vainīgiem un piesprieda sodu aptuveni 200 mafijas locekļiem un viņu līdzzinātājiem, tādējādi noslēdzot gandrīz trīs gadus ilgušo vēsturisko tiesas procesu pret bēdīgi slaveno Kalabrijas mafiju "Ndrangheta".

Vairāk nekā pusotru stundu tiesas priekšsēdētāja Brigida Kavasīno dienvidu pilsētā Vibo Valentijā nolasīja vainīgo vārdus un viņiem piespriestos sodus, kas svārstījās no 30 gadiem līdz dažiem mēnešiem, kamēr apsūdzētie, kas ieslodzīti cietumos visā valstī, to vēroja pa video.

Prokurori bija pieprasījuši notiesājošus spriedumus 322 apsūdzētajiem mafijas locekļiem, kas darbojās Kalabrijas provincē, un viņu līdzzinātājiem, pieprasot 30 gadus cietumā desmit "Ndrangheta" lēmumu pieņēmējiem.

Pirmdien tika notiesāti aptuveni 200 cilvēki, taču tikai četri vadošie locekļi saņēma maksimālo sodu. Pārējie tika formāli vai faktiski attaisnoti.

Vienam no tiesas prāvas prominentākajiem apsūdzētajiem, 70 gadus vecajam bijušajam parlamenta deputātam un advokātam Džankarlo Pitelli tika piespriesti 11 gadi, kas ir mazāk nekā prokuroru pieprasītie 17 gadi.

Spriedumi, kurus var pārsūdzēt, noslēdza Itālijas lielāko mafijas tiesas procesu pēdējās desmitgadēs un iezīmēja līdz šim nozīmīgāko triecienu vienam no pasaulē spēcīgākajiem organizētās noziedzības sindikātiem.

"Ndrangheta" radās nabadzīgajā Itālijas dienvidu Kalabrijas reģionā, taču šobrīd gandrīz pilnībā kontrolē Eiropas kokaīna tirdzniecību un darbojas vairāk nekā 40 pasaules valstīs.

Eksperti lēš, ka "Ndrangheta", ko veido aptuveni 150 Kalabrijas ģimenes un ar tām saistītās personas, no narkotiku tirdzniecības, naudas aizdošanas, valsts līdzekļu izlaupīšanas un izspiešanas ik gadu visā pasaulē iegūst vairāk nekā 50 miljardus eiro.

Izmantojot fiktīvas kompānijas un elites labvēlību, "Ndrangheta" nelegāli iegūtos līdzekļus iegulda legālajā ekonomikā, nostiprinot savu varu.

Pirmo reizi apsūdzēto sarakstā bija iekļauti daudzi cilvēki, kas nav mafijas pārstāvji, tostarp augsta ranga policijas amatpersona, mēri un citi valsts ierēdņi un uzņēmēji.

Kopš tiesas procesa sākuma 2021.gada janvārī tiesa ir uzklausījusi tūkstošiem stundu liecību, tostarp vairāk nekā 50 bijušo mafijas darboņu, kas kļuvuši par valsts lieciniekiem.

Tēmas