Polijas parlamenta komiteja noraida valdošās partijas ierosinājumu izmeklēt Krievijas ietekmi
foto: REUTERS/SCANPIX
Attēlam ilustratīva nozīme. Polijas prezidents Andžejs Duda uzstājas parlamenta pirmajā sesijā Varšavā, Polijā, 2015. gada 12. novembrī.
Pasaulē

Polijas parlamenta komiteja noraida valdošās partijas ierosinājumu izmeklēt Krievijas ietekmi

Jauns.lv/LETA

Polijas parlamenta komiteja noraidījusi valdošās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) ierosinājumu izveidot īpašu komiteju, lai izmeklētu Krievijas ietekmi sabiedriskajā dzīvē.

Polijas parlamenta komiteja noraida valdošās parti...

Parlamenta Administrācijas un iekšlietu komiteja noraidīja "Likums un taisnīgums" ierosinājumu, opozīcijai apgalvojot, ka tas būšot instruments politisko oponentu vajāšanai.

Parlamenta komitejā priekšlikumu atbalstīja 17 deputāti, bet pret to nobalsoja 20. "Likums un taisnīgums" šo sakāvis skaidro ar apstākli, ka trīs partijas pārstāvji balsoja pretēji tās nostādnei. PiS sola turpināt centienus panākt šī priekšlikuma pieņemšanu.

"Mūsu mērķis ir likumprojekta pieņemšana. Mēs neiesniedzām projektu komisijai noraidīšanai," paziņoja partijas preses pārstāvis.

"Komitejas izveide ir absolūti nepieciešama, lai attīrītu Poliju no dažāda veida aģentiem un ļaundariem (..), lai izskaustu nezāles," uzsvēris valdošās partijas deputāts Sebastjans Kaleta.

"Likums un taisnīgums" priekšlikums paredz, ka parlaments izveido komiteju no deviņiem locekļiem, tai skaitā politiķiem un ekspertiem, bet premjerministrs ieceļ komitejas vadītāju.

Komitejas izmeklētu Krievijas ietekmi uz valsts amatpersonām, valsts uzņēmumu augstāko vadību un citām personām, kas būtiski ietekmē Polijas iekšējo drošību, arī mediju darbiniekiem un aktīvistiem un viņu darbību.

Komiteja arī varētu atcelt no 2007. līdz 2022.gadam pieņemtos administratīvos lēmumus, kas atzīti par Kremļa ietekmētiem, un aizliegt aizdomās turētām personām veikt funkcijas, kas saistītas ar valsts naudas izmaksu.

Opozīcijā esošā partija "Pilsoniskā platforma" (PO) uzskata, ka priekšlikums galvenokārt vērsts pret opozīcijas agrākajiem darījumiem ar Maskavu un tiktu izmantots politisko oponentu vajāšanai.