Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Makrons atzina, ka Eiropas valstīm ir jāpārtrauc naftas un gāzes pirkšana no Krievijas, lai "vājinātu Maskavas spēju" karot Ukrainā. (Foto: AFP/Scanpix)

Makrons paziņo, ka Krievijas naftas embargo noteikšanu bloķē cita valsts

Pasaulē
19. aprīlī 07:23 2022. gada 19. aprīlī 07:23
  Jauns.lv / LETA
Francijai nav vajadzīga Krievijas gāze, un turpmāk tā mēģinās panākt sankciju noteikšanu Krievijas gāzes piegādei, telekanālā "France 5" paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

"Eiropa ir atkarīga no Krievijas gāzes, bet Francijai tā nav vajadzīga," paskaidroja Makrons, piebilstot, ka viņa valsts cenšas iepirkt gāzi citos tirgos.

Viņš atzīmēja, ka Francija turpmāk virzīs Eiropas Savienības (ES) sankciju noteikšanu Krievijas gāzes piegādei.

Makrons arī noliedza, ka jautājums par Krievijas naftas embargo pēc viņa iniciatīvas esot atlikts līdz Francijas prezidenta vēlēšanu beigām. Viņš sacīja, ka šī embargo noteikšanu bloķē cita valsts, bet nenosauca šo valsti. "Eiropas tirgus ir savstarpēji saistīts, bet Eiropa ir atkarīga no Krievijas gāzes," sacīja Makrons.

Viņš atzina, ka Eiropas valstīm ir jāpārtrauc naftas un gāzes pirkšana no Krievijas, lai "vājinātu Maskavas spēju" karot Ukrainā.

ES plāno ieviest pakāpenisku embargo Krievijas naftas iepirkumiem, lai turpinātu sodīt Maskavu par iebrukumu Ukrainā, tomēr sarunas pēc būtības sāksies ne ātrāk kā pēc Francijas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas, kas gaidāma 24.aprīlī, pagājušonedēļ vēstīja ASV laikraksts "New York Times", atsaucoties uz saviem avotiem.

Tā esot nolemts, lai izvairītos no situācijas, kad iespējamais gāzes cenu pieaugums kaitē prezidenta Emanuela Makrona izredzēm uz pārvēlēšanu.

ES ilgu laiku vairījusies no diskusijām par Krievijas naftas aizliegumu, ņemot vērā tās lielo nozīmi Vācijai un citām valstīm, kā arī šāda embargo ekonomisko un politisko seku dēļ, kas iespējamas reģionā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti apšaudījuši Harkivu ar kasešu munīciju, daļa lādiņu neuzsprāga 8
Karalienes ignorētā Meganas Mārklas dzimšanas diena ir "vērā ņemama", uzskata eksperts
FOTO: tā Andrejostas kvartālā Aminata priecēja savus fanus ar solokoncertu 1
Pievienot komentāru