Laikraksts: "Times New Roman" īpašnieks aizliedzis savu fontu izmantošanu Krievijā
foto: Pixabay.com
"Vedomosti" pārbaudījis, ka, izmantojot virtuālo privāto tīklu (VPN), fontu katalogs ir pieejams arī Krievijā.
Pasaulē

Laikraksts: "Times New Roman" īpašnieks aizliedzis savu fontu izmantošanu Krievijā

Jauns.lv / LETA

Datorraksta fontus "Times New Roman", "Arial", "Verdana", "Tahoma" un "Helvetica" pārvaldošā ASV kompānija "Monotype" slēgusi savu katalogu lietotājiem no Krievijas, vēsta Krievijas lietišķais laikraksts "Vedomosti".

Laikraksts: "Times New Roman" īpašnieks aizliedzis...

Laikrakstu anonīmi avoti Krievijas informācijas tehnoloģiju kompānijās informējuši par problēmu ar piekļuvi fontu katalogam, un arī laikraksts pārliecinājies, ka vismaz kopš 11.aprīļa "Monotype" vietne tiek atvērta, bet, mēģinot piekļūt fontu katalogam, parādās ziņojums, ka "vietnes īpašnieks varētu būt noteicis ierobežojumus, kuru dēļ nevarat piekļūt vietnei".

"Vedomosti" pārbaudījis, ka, izmantojot virtuālo privāto tīklu (VPN), fontu katalogs ir pieejams arī Krievijā.

Izdevuma aptaujātie juristi neuzskata, ka populārie fonti Krievijā vairs nedarbosies, tomēr uzņēmumiem, grāmatu izdevējiem, programmnodrošinājuma ražotājiem pārskatāmā nākotnē varētu tikt liegta iespēja izmantot šo pakalpojumu.

Vienlaikus eksperti atgādina, ka Krievijas likumi paredz iespēju "valsts un sabiedrības interešu aizstāvībai" ieviest piespiedu licencēšanas mehānismu, kad produktu valstī var izmantot arī bez tā tiesību turētāja atļaujas.

"Monotype" nav komentējusi situāciju ar tās produktu izmantošanu Krievijā.

Pēc tam, kad Krievija 2014.gadā anektēja Ukrainas Krimas pussalu un iegāja Donbasā, saistībā ar starptautiskajām sankcijām "Monotype" jau aizliedza savu fontu izmantošanu atsevišķās Krievijas organizācijās, piemēram, Krievijas Aizsardzības ministrijas programmnodrošinājuma izstrādē.

"Times New Roman" ir dokumentu standarts Krievijā. Vēl 2016.gada maijā Krievijas sakaru ministrs Nikolajs Ņikiforovs pieprasīja valsts pārvaldes dokumentu apritē atteikties no ārvalstu fontiem un datņu veidiem.