Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Publicēti kadri, kā "reālās dzīves Tarzāns" piedzīvoja civilizāciju

Pasaulē
21. oktobrī 13:35 2021. gada 21. oktobrī 13:35
  Jauns.lv
Pieminot Ho Van Langu, kurš 52 gadu vecumā nesen devās mūžībā, publicēti līdz šim neredzēti kadri un video par viņa emocijām, pirmo reizi piedzīvojot civilizāciju.

Ho Van Langs tiek dēvēts par Tarzānu, jo kopš divu gadu vecuma ( kopā 41 gadu) dzīvoja Vjetnamas džungļos.

1972. gadā Langs kopā ar tēvu aizbēga džungļos, jo sākās Vjetnamas karš. Tā laikā tika nogalināta puse ģimenes.

Vairāk nekā 40 gadu abi uzskatīja, ka karš turpinās. Ņemot vērā, ka 2013. gadā Langa tēvam bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, abi devās uz kādu ciematu. Vairāki lopkopji ievēroja aizdomīga paskata "džungļu vīrus" un brīdināja likumsargus.

Ierēdņi devās meklēt klaidoņus un pēc piecu stundu meklēšanas tos atrada. Tēvs spēja mazliet parunāt, bet dēls zināja tikai dažus vārdus. Pēc tam pārim tika veiktas medicīniskās pārbaudes un viņi tika integrēti sabiedrībā.

Pētnieks Alvaro Cerezo, kurš vēlāk kļuva par Langa draugu, dokumentējis vairākus Tarzāna dzīves kadrus. Tajos redzams Langa pirmais iespaids par okeānu un viņa neizpratne, pirmo reizi paceļoties gaisā ar lidmašīnu. Abi kopā arī reiz devušies kādu laiku padzīvot džungļos, kur Langs iemācījis dažādus izdzīvošanas paņēmienus.

Cerezo uzskata, ka civilizētās pasaules stress un sliktais uzturs ļoti ietekmēja Langa veselību. Viņaprāt, mūsdienu dzīves atklāšanai, iespējams, bija liktenīgas sekas Tarzāna veselībai.

"Viņš bija skaists cilvēks, aizmirst viņu būs neiespējami, man viņa pietrūks katru dienu. Man nepatika redzēt viņu civilizācijā. Man vienmēr bija bažas, ka viņš un viņa ķermenis nespēs tikt galā ar tik krasām izmaiņām. Viņš visu mūžu bija dzīvojis džungļos un pēc tam ieradās dzīvot civilizētajā pasaulē, kur sāka ēst pārstrādātus pārtikas produktus un dažreiz pat dzert alkoholu," "Mercury Press" teic Cerezo.

Langs septembra sākumā 52 gadu vecumā mira no aknu vēža. Civilizācijā viņš bija nodzīvojis astoņus gadus.

Citi šobrīd lasa

10 patiesības par līgavas meklētāju Lauri Dzelzīti un viņa dzīves sievietēm
Medzes pagasta Kapsēdē uzstādīts piemineklis padomju karavīriem. FOTO. VIDEO 4
"Kāds varbūt dabūs pa galvu." Topošais gājēju un velosipēdu ceļš Ziepniekkalnā raisīs konfliktus 1
Tēmas: Vjetnama
Pievienot komentāru

Молодая жена оставила Градского на сиделку перед смертью

Шоу продолжается: пропустивший похороны Градского Билан нелепо оправдался