Narkobarons "El Čapo" no Meksikas cietuma izbēdzis caur 1.5 km garu tuneli. FOTO. VIDEO
Meksikas prokuratūra otrdien aizturējusi 22 cietuma uzraugus saistībā ar narkobarona Hoakina Gusmana izbēgšanu, un valdība publiskojusi novērošanas kameras video, kurā rūdītais noziedznieks sestdien redzams ieejam dušas nodalījumā pirms pazušanas.
Video redzams, kā Gusmans soļo uz priekšu un atpakaļ pa kameru, līdz pazūd dušas nodalījumā. Tunelis, pa kuru viņš izbēga, novērošanas kameras video nav redzams.
Nacionālās drošības komisārs Monte Alehandro Rubido sacīja, ka Gusmana uzvedība pirms pazušanas bijusi normāla.
Valdība publiskojusi arī video, kurā redzams 1,5 kilometrus garais bēgšanas tunelis, kurā ierīkotas dzelzceļa sliedes transportam.
Aizdomās par iespējamo līdzdalību bēgšanas organizēšanā Meksikas prokuratūra aizturējusi 22 cietuma uzraugus.
Gusmans joprojām nav notverts.
Kopš svētdienas nopratināti 34 cietuma darbinieki, no kuriem 12 atbrīvoti.
Iekšlietu ministrs pirmdien paziņoja, ka Gusmans noteikti saņēmis palīdzību no cietuma darbiniekiem, lai varētu izbēgt no paaugstinātās drošības cietuma, kas atrodas 90 kilometrus uz rietumiem no Mehiko.
Cietuma direktors pirmdien tika atlaists. Amatpersonas atteicās atklāt, vai viņš ir aizturēto personu vidū.
Šī ir jau otrā reize, kad Gusmans izbēdzis no paaugstinātas drošības cietuma.
58 gadus vecais Sinaloa narkotiku karteļa vadītājs Gusmans, pazīstams ar iesauku "El Čapo" jeb "Īsais", tika aizturēts Gvatemalā 1993.gadā un izdots Meksikai, kur viņam piesprieda divdesmit gadu cietumsodu par slepkavību un narkotiku kontrabandu.
Pirmoreiz viņš izbēga no cietuma 2001.gadā, paslēpjoties veļas ratiņos. 2014.gadā Gusmanu notvēra Sinaloa štatā ar ASV Narkotiku apkarošanas pārvaldes palīdzību. Šoreiz viņš cietumā pavadījis tikai 17 mēnešus.
Paredzams, ka Gusmana izbēgšana radīs nopietnas raizes Meksikas prezidenta Enrikes Penas Njeto administrācijai, kas iepriekš izpelnījusies atzinību par viņa notveršanu.
Sinaloa kartelis, kas darbojas Meksikas Klusā okeāna piekrastē, tirgo narkotikas ne tikai uz ASV, bet arī uz Eiropu un Āziju. Pirms Gusmana pēdējās apcietināšanas ASV bija izsludinājušas piecu miljonu dolāru lielu atlīdzību par informāciju, kas ļautu viņu notvert.