Četrus gadus pēc Fukušimas traģēdijas apkārtnē zied kroplas puķes. FOTO
Izliekušās un ar milzīgiem kātiem – tādas margrietiņas aug 100 kilometru attālumā no kodolkatastrofas epicentra.
Pasaulē

Četrus gadus pēc Fukušimas traģēdijas apkārtnē zied kroplas puķes. FOTO

Jauns.lv

Deformētas margrietiņas uzaugušas Japānā, netālu no Fukušimas kodolreaktora, kuru skāra avārija 2011.gada 7.aprīlī un kas bija postošākā atomreaktora avārija kopš Černobiļas katastrofas.

Četrus gadus pēc Fukušimas traģēdijas apkārtnē zie...

Ziediem, kurus kāda japāniete nofotografējusi un attēlus publiskojusi tviterī, ir anomāli izliekušies ziedi,  kā arī daudzām puķēm ir kopā saaudzis dublutltzieds, bet kāti vienam ziedam mēdz būt pat četri. Margrietiņas aug apmēram 100 kilometru attālumā no Fukušimas reaktoru kompleksa; tuvākā apkārtne pēc postošā cunami tikusi evakuēta.

Lai gan deformēti ziedi varot izdīgt jebkurā pasaules malā, ir pamats uzskatīt, ka Japānas margrietiņu kroplību ietekmējusi radiācija, vēsta ārzemju prese. Četrus gadus pēc kodolreaktora avārijas apkārtnē joprojām ir visai augsts radiācijas starojums.

Katastrofa notika pēc 9,0 balles stiprās zemestrīces. Tā tiek uzskatīta par vienu no vēsturē lielākajām kodolkatastrofām. Fukušimas I AES avārija ir otrā kodolkatastrofa pēc Černobiļas AES katastrofas, kas novērtēta ar 7. līmeni pēc Starptautiskās kodolnegadījumu skalas. Tā kā kodolkatastrofas sekas vēl aizvien tiek novērstas, eksperti uzskata, ka šī nav pasaulē postošākā kodolkatastrofa, taču visgrūtāk novēršamā.

Tā izskatās Fukušimā četrus gadus pēc atomelektrostacijas avārijas

Katastrofa notika pēc 9,0 balles stiprās zemestrīces. Tā tiek uzskatīta par vienu no vēsturē lielākajām kodolkatastrofām. Fukušimas I AES avārija ...

Fukušimas AES avārijas izraisītā tauriņu gēnu mutācijas

Fukušimas AES avārijas izraisītā tauriņu gēnu mutācijas

Kasjauns.lv/Foto: Twitter, Reuters, AFP/LETA, EPA/LETA

Tēmas