Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AP/Scanpix

Putins apstiprina sarakstu ar divām Krievijai nedraudzīgām valstīm 8

Pasaulē
14. maijā 19:55 2021. gada 14. maijā 19:55 | Papildināts, 14. maijā 20:44
  Jauns.lv / LETA
Krievijas valdība apstiprinājusi nedraudzīgo ārvalstu sarakstu, iekļaujot tajā divas valstis - ASV un Čehiju, teikts tiesiskās informācijas portālā publicētajā rīkojumā.

Uzskaitījumā līdzās valstu nosaukumiem minēts Krievijas teritorijā atrodošos fiziskos personu skaits, ar kurām nedraudzīgo valstu diplomātiskās misijas un konsulārās iestādes drīkst noslēgt darba līgumus.

No uzskaitījuma secināms, ka Čehijas diplomātiskā pārstāvniecība drīkst nolīgt līdz 19 šādu fizisku personu, bet ASV - nevienu.

Rīkojums pieņemts atbilstoši Krievijas prezidenta Vladimira Putina 23.aprīļa dekrētam par pretdarbību ārvalstu nedraudzīgām darbībām.

Dekrēts ierobežo šādu valstu diplomātisko misiju un konsulāro dienestu iespējas nolīgt fiziskās personas, kas atrodas Krievijas teritorijā.

Pēc šī dekrēta izsludināšanas ASV vēstniecība brīdināja, ka teju pilnībā pārtrauks konsulāro pakalpojumu sniegšanu, atskaitot ASV pilsoņu ārkārtas gadījumus, bet Krievijas pilsoņiem izsniegts vīzas vienīgi tad, kad tas būs dzīvības vai nāves jautājums vai ja beigsies imigrācijas vīzu termiņš.

Piektdienas rītā vēstniecība pavēstīja, ka Krievijas valdība informējusi diplomātus par nodomu atlikt aizliegumu Krievijā ASV valdībai pieņemt darbā ārvalstu pilsoņus.

Šajā sakarībā diplomātiskā misija solīja turpināt konsulāro pakalpojumu sniegšanu līdz 16.jūlijam.

Citi šobrīd lasa

Populāri cilvēki, kuri uzvarējuši pašvaldību vēlēšanās un tagad lems mūsu likteņus 14
Vai nirēja stāsts par atrašanos vaļa mutē ir patiess? Ārsts pauž skepsi
Lembergam nav cerību kļūt par Ventspils mēru astoto reizi 2
Skatīt visus komentārus

"Я виноват в гибели сына": чего не может себе простить знаменитый Портос Валентин Смирнитский

В фигурном катании четыре новых каминг-аута: вспоминаем истории самых известных геев