Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievija noteikusi atbildes sankcijas Baltijas valstīm, "melnajā sarakstā" iekļaujot aptuveni 100 amatpersonas no katras valsts
Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Anatolijs Gazs. (Foto: Natalia Fedosenko/TASS)

Baltkrievija noteikusi atbildes sankcijas Baltijas valstīm, "melnajā sarakstā" iekļaujot aptuveni 100 amatpersonas no katras valsts 2

Pasaulē
29. septembrī 17:13 2020. gada 29. septembrī 17:13
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievija noteikusi atbildes sankcijas pret Latviju, Lietuvu un Igauniju, liedzot iebraukt valstī virknei amatpersonu, otrdien paziņoja Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Anatolijs Gazs.

Pēc viņa teiktā, Baltkrievijas puse izveidojusi savu sankciju sarakstu attiecībā uz Latviju, Lietuvu un Igauniju. Sarakstā iekļautas aptuveni 100 amatpersonas no katras valsts, kurām turpmāk būs liegts iebraukt Baltkrievijā.

"No šīs dienas, kā mēs jau apsolījām, mēs arī ieviešam atbildes simetriskus pasākumus katrai no šīm valstīm. Mēs teicām, ka tā ir lejupejoša spirāle, kas iedarbināta no atsevišķu Lietuvas vadītāju puses. Atbildēsim arī tālāk, taču nekad neiniciēsim tādus soļus," paziņoja Gazs.

Pamatojoties uz Ministru kabinetā lemto, kā arī sazinoties ar Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministrijām, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) 25.septembrī nolēma uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 101 Baltkrievijas amatpersonai.

Saistītās ziņas

Rinkēvičs nosaka ieceļošanas aizliegumu Latvijā 101 Baltkrievijas amatpersonai 1
Arī Baltkrievijas prezidenta biroja vadītāja vietnieks un preses sekretāre iekļauti nevēlamo personu sarakstā 1
Rinkēvičs komentē notikumus Baltkrievijā un salīdzina to ar situāciju šahā 1

Ieceļošanas aizliegums attiecas uz Baltkrievijas amatpersonām no Baltkrievijas Prezidenta administrācijas, Iekšlietu ministrijas un tās pakļautībā esošajām institūcijām, Sakaru un informācijas ministrijas, Valsts nacionālās televīzijas un radio.

Tāpat sarakstā iekļautas amatpersonas no Baltkrievijas Ārkārtas situāciju ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Augstākās tiesas, Konstitucionālās tiesas, Centrālās vēlēšanu komisijas, Minskas vēlēšanu komisijas, Baltkrievijas apgabalu un pilsētu izpildkomitejām un citām institūcijām.

Citi šobrīd lasa

Biedējošākā krīze 23 gadu laikā. FOTO: tā pandēmijas laikā strādā ogrēniešu iecienītā ēstuvīte "Niko" 6
Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 2
"Tas visiem būs traki!" Skolotāju pārstāvji raizējas, kas būs, ja nākamnedēļ sāksies brīvlaiks 12
Skatīt visus komentārus

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.