Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lielbritānijā oficiāli reģistrēto Covid-19 upuru skaits ir pārsniedzis 38 000, lai gan nacionālais statistikas birojs lēš, ka mirušo skaits varētu būt 48 000. (Foto: PA Images/SCANPIX)

Lielbritānijā mīkstināti Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi

Ārzemēs
1. jūnijā 13:27 2020. gada 1. jūnijā 13:27
  Jauns.lv / LETA
Pirmdien darbu atsāk Anglijas skolas, kas tika slēgtas pirms desmit nedēļām nolūkā ierobežot jaunā koronavītusa izplatību, taču daudzi vecāki plāno bērnus paturēt mājās, jo ierobežojumu atcelšanu uzskata par pārāk strauju.

Mīkstinot līdzšinējos ierobežojumus, Anglijā atsāksies mācības pamatskolās, ārpus telpām drīkstēs pulcēties līdz pat sešiem cilvēkiem, darbu atsāks brīvdabas tirgi, tiks atļautas sporta sacensības, lai gan bez skatītājiem, un aptuveni diviem miljoniem ļaužu, kas atzīti par vislielākajam pandēmijas riskam pakļautām personām, atkal būs ļauts iziet svaigā gaisā.

Taču, ņemot vērā to, ka Lielbritānijā ir viens no augstākajiem Covid-19 izraisītās mirstības līmeņiem, daudzi bažījas, ka ierobežojumi tiek atcelti pāragri. Arī daļa zinātnieku brīdina valdību, ka tas var novest pie infekcijas otrā viļņa.

Tomēr ekonomikas ministrs Aloks Šarma uzsvēris, ka valdība rīkojas ļoti piesardzīgi atbilstoši zinātnieku padomnieku grupas norādījumiem.

Tajā pašā laikā aptauja, kuru veicis Nacionālais izglītības pētījumu fonds, liecina, ka 46% vecāku gatavojas paturēt savus bērnus mājās, lai gan skolas atsāks savu darbu.

Lielbritānijā oficiāli reģistrēto Covid-19 upuru skaits ir pārsniedzis 38 000, lai gan nacionālais statistikas birojs lēš, ka mirušo skaits varētu būt 48 000.

Citi šobrīd lasa

Četrpadsmit eiro dēļ atraitne paliek bez dzīvokļa un auto 7
Pasaulē pirmais, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu no Dienvidamerikas uz Āziju: Kārlis Bardelis savainojies, bet laimīgs atgriežas mājās
Medicīniska mistērija: nav saprotams, kā jūrā ar Covid-19 inficējušies jūrnieki 2
Pievienot komentāru

Бывшая лучшая подруга герцогини Меган пообещала свести с ней счеты

Максим Галкин показал, как выглядит SPA-центр в их с Аллой Пугачевой замке