Japānas valdība ievieš "jaunas sociālās uzvedības" vadlīnijas, norādot, kā cilvēkiem turpmāk dzīvot
Pagarinot ārkārtējo stāvokli valstī līdz 31.maijam, Japānas valdība izdevusi vadlīnijas, kurās aprakstīta "jauna sociālā uzvedība", kuru cilvēkiem būtu jāievēro, lai apkarotu Covid-19, ziņo CNN. Daļa sabiedrības gan šādas darbības sauc par valdības pārākuma izrādīšanu.
Ekspertu grupa pirmdienas preses konferencē pavēstījusi, ka, lai gan Covid-19 gadījumu skaits valstī pēdējo dienu laikā ir samazinājies, ārkārtējās situācijas laikā izsludinātie ierobežojošie pasākumi paliek spēkā, turklāt jaunajām uzvedības vadlīnijām jākļūst par normu, jo infekcijas uzliesmojums pārslogotu slimnīcas.
Jaunās uzvedības normas: sabiedrībai pastāvīgi jāpieņem sejas masku valkāšana, 2 metru distances ievērošana, pēc iespējas jācenšas strādāt attālināti, jāizvairās no sabiedriskām vietām un jāmazgā rokas ar ziepēm vismaz 30 sekundes uzreiz pēc atnākšanas mājās. Tāpat ieteicams katru rītu izmērīt ķermeņa temperatūru.
PIRMS un PĒC: iespaidīgi foto parāda Covid-19 varu
Covid-19 pandēmijas ietekmē cilvēki pārstājuši pulcēties publiskās vietās. "Reuters" fotogrāfi lieliski spējuši atainot slimības spēku ietekmēt cilvēku paradumus.
Šie padomi saņēmuši kritiku sociālajos tīklos, cilvēkiem tos saucot par "pašsaprotamiem". To ieviešana šķietot noderīga, tomēr atgādina pārākuma izrādīšanu no valdības puses.
Skarbāko pretreakciju izraisījis valdības ieteikums cilvēkiem, kuri ietur maltīti restorānā, pusdienot ārā, turklāt mēģināt sarunu ilgumu samazināt līdz minimumam. Eksperti ieteikuši arī uzņēmumiem pievērst pastiprinātu uzmanību cilvēku skaitam atpūtas vietās un rūpēties par to, lai cilvēki tajās neēstu vai neizplūstu sarunās.
"Esmu apjukusi.. Nekur citur pasaulē nav šādu ekspertu, kas izvirzītu šādus ieteikumus, tikai Japānā. Šķiet, ka viņi pētījuši tikai vīrusu, nevis cilvēka dabu. Vēl baisāki par vīrusu ir nezinoši cilvēki, kuri sniedz sabiedrībai norādes, kā to novērst," tviterī raksta kāds valsts iedzīvotājs.
Posts, ko pasaulei atnesa jaunais koronavīruss
Tomēr ir arī tādi, kuri atbalsta Japānas izdotās vadlīnijas, norādot, ka, piemēram, Taivānā un Dienvidkorejā jau pašlaik cilvēki pusdieno vieni, turklāt mazi bērni skolās pusdieno ar aizsargvairogiem uz sejas. "Nēsāt masku un pusdienot vienatnē nav dārgi, tas nepārkāpj cilvēktiesības," raksta kāds cits.
Jaunā koronavīrusa izplatības apturēšanai ārkārtējais stāvoklis Japānā tika izsludināts 7.aprīlī. Sākotnēji tas attiecās uz Tokiju un sešiem reģioniem, bet vēlāk tika noteikts visas valsts teritorijā.
Sākotnēji bija plānots, ka ārkārtējais stāvoklis būs spēkā līdz 6.maijam, taču valdība secināja, ka to nepieciešams pagarināt. Pagarinājumu atbalstīja arī eksperti, kas konsultē valdību, un reģionu gubernatori.
Japānā līdz šim konstatēti 15 253 Covid-19 saslimšanas gadījumi. Ar slimību miruši 556 cilvēki.