Covid-19 drūmās sekas: britu medmāsa cīnās par dzīvību, jo nezināja, ka ārstē inficētu pacientu
Šīs jaunā koronavīrusa izraisītās slimības uzliesmojuma laikā ļoti lielu daļu situācijas smaguma uz saviem pleciem spiesti iznest valstu mediķi, kuri ir pakļauti lielam inficēšanās riskam. Lai arī daudz tiek teikts, ka vīruss smagi skar tikai gados vecos, britu mediji vēstī par 38 gadus veco medmāsu Bekiju Ašeri no kādas Anglijas slimnīcas, kura nonāca saskarsmē ar kādu Covid-19 inficēto brīdī, kad viņai un kolēģiem vēl nebija nodrošinātas aizsargmaskas. Tagad mediķe smagā stāvoklī slimnīcā cīnās par savu dzīvību.
Britu mediji vēstī, ka pirmie simptomi medmāsai parādījās pagājušajā svētdienā, kad viņai sāka sāpēt kakls un paaugstinājās ķermeņa temperatūra. Otrdien simptomiem pievienojās grūtības elpot, tāpēc viņas satrauktais dzīvesbiedrs vērsās pie neatliekamās palīdzības mediķiem, pēc kā sešus gadus vecas meitiņas māte nekavējoties nogādāta intensīvās terapijas nodaļā.
Medmāsas ģimene stāsta, ka Ašerei slimnīcā veiktais tests uzrādījis jaunā koronavīrusa infekciju. Sieviete šobrīd ir mākslīgajā komā un ir pieslēgta pie plaušu mākslīgās ventilēšanas ierīces. Viņas stāvoklis ir kritisks, taču stabils.
Tiesa gan, zināms, ka medmāsai ir iedzimta sirdskaite un viņa jau 2004. gadā nonāca uz robežas starp dzīvību un nāvi.
Viņas māsa Kellija Anna Kārdvela britu medijiem pauž sirdi plosošu faktu, kuru šobrīd uz savas ādas spiesti izjust neskaitāmi cilvēki visā pasaulē – lai arī piederīgais cīnās par savu dzīvību, neviens nevar būt klāt, jo slimnīcās apmeklētājus nelaiž. Sievietes māsa raizējas, ka varbūt nekad vairs nesatiks savu radinieci.
Piederīgie stāsta, ka Ašerei darbā nebija nodrošināti individuālās aizsardzības līdzekļi un mediķi nonāca saskarsmē ar slimu pacientu, par kuru sākumā nebija ziņu, ka viņš ir inficējies ar Covid-19. Sievietes māsa uzskata, ka šobrīd Ašeres kolēģiem jau nodrošinātas maskas un viss nepieciešamais, lai sevi pasargātu. Ašerei esot bijis teikts, ka slimnīcā nav pacientu ar jauno koronavīrusu, tāpēc maskas nav vajadzīgas. “Es ticu, ka tagad tās ir, bet acīmredzami dažas dienas par vēlu,” stāsta Kārdvela.
Šī iemesla dēļ Lielbritānijas atbildīgās amatpersonas saņēmušas asu sabiedrības nosodījumu, jo cilvēki bažījas, ka netiek darīts viss, lai apgādātu valsts mediķus ar nepieciešamajiem līdzekļiem, vēstī “The Sun”.
Tiek vēstīts, ka Lielbritānijā miruši jau 19 medicīnas darbinieki, kuri bija inficēti ar jaunā koronavīrusa izraisīto Covid-19.