Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Cietumā Sīrijā sadumpojušies ieslodzītie "Islāma valsts" locekļi

Pasaulē
30. martā 12:29 2020. gada 30. martā 12:29
  Jauns.lv / LETA
Kurdu vadīto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDF) pārvaldītā cietumā Sīrijas ziemeļaustrumos sadumpojušies ieslodzītie grupējuma "Islāma valsts" locekļi, kas sagrābuši savā kontrolē cietuma pirmo stāvu.

SDF ziņo, ka sākta operācija izbēgušo gūstekņu notveršanai un drošības spēki nosūtījuši papildspēkus, lai apspiestu dumpi cietumā.

"Situācija cietumā pašreiz ir saspringta, un mēs nosūtījām pretterorisma spēkus un papildus karavīrus," tviterī ziņoja SDF preses pārstāvis.

Sīrijas televīzija ziņoja, ka no cietuma izbēguši 12 ieslodzītie.

ASV vadītās koalīcijas preses pārstāvis apstiprināja, ka cietumā noticis dumpis, bet piebilda, ka tur ieslodzīti zema līmeņa "Islāma valsts" locekļi.

Sīrijas televīzija ziņoja, ka no cietuma izbēguši 12 ieslodzītie. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Koalīcijas spēki palīdz SDF ar novērošanu no gaisa, atklāja preses pārstāvis.

Izskanējušas neapstiprinātas ziņas, ka dumpī vairāki ieslodzītie ir nogalināti.

Nav zināms, cik ieslodzīto atradās cietumā.

SDF pārraudzītajos cietumos atrodas tūkstošiem cilvēku, arī daudzi jaunieši un pat bērni. Daudzu ieslodzīto radinieki apgalvo, ka viņi aizturēti par nepakļaušanos SDF prasībai cīnīties SDF rindās.

ASV bāzētā cilvēktiesību organizācija "Human Rights Watch" apgalvo, ka SDF gūstā atrodas aptuveni 12 000 vīriešu un zēnu, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar "Islāma valsti". Aizturēto vidū ir 2000 līdz 4000 ārvalstu pilsoņu no gandrīz 50 valstīm.

Ieslodzītie tiek turēti pārpildītos cietumos, kuros daudzos gadījumos apstākļi ir nehumāni, apgalvo "Human Rights Watch".

Kurdu spēku kontrolētajās teritorijās nometnēs atrodas arī aptuveni 100 000 sieviešu, gan sīrietes, gan ārzemnieces, kas ir radinieces vīriešiem, kuri tiek turēti aizdomās par piederību "Islāma valstij".

Ar ASV atbalstu SDF izdevies sakaut džihādistus Sīrijas ziemeļos un austrumos.

Citi šobrīd lasa

6 paņēmieni, kā atgūt kontroli par savu dzīvi pandēmijas laikā
Latviešu puišu trijotne, kas kājām nāca no Vācijas, ir veiksmīgi atgriezusies mājās 22
Epilepsijas slimniece, kura bijusi atkarīga no "Coca - Cola" dzeršanas, iespējams, mirusi no pārmērīga kofeīna patēriņa 2
Pievienot komentāru

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото