Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Ķīnieši Lietuvā masveidā sāk izpirkt sejas maskas 7

Pasaulē
12. februārī 20:12 2020. gada 12. februārī 20:12
  Jauns.lv / LETA
Bažās par jaunā koronavīrusa izplatīšanos ķīnieši Lietuvā veseliem iepakojumiem izpērk medicīniskās sejas aizsargmaskas un sūta tās tuviniekiem uz dzimteni, vēsta Lietuvas sabiedriskā televīzija.


"Pat nedomājām, ka Kauņā ir tik daudz ķīniešu, kuri nāk un lielā daudzumā pērk maskas, - acīmredzot panika tiešām ir nopietna," televīzijai pastāstījusi kāda Kauņas aptiekāre.

Pēc viņas teiktā, par maskām interesējas arī lietuvieši, kuri pošas tālākos ceļojumos.

Kauņa šonedēļ pirmā Lietuvā izsludinājusi gripas epidēmiju. Pilsētā vairākiem simtiem cilvēku konstatēta gripa un tūkstošiem - augšējo elpceļu infekcijas, bet ar aizsargmasku iegādi Kauņā, tāpat kā citur Lietuvā, var rasties problēmas - pieprasījums pēc tām strauji pieaudzis.

Veselības aprūpes speciālisti gan uzsver, ka šīs maskas vajadzīgas galvenokārt pašiem slimniekiem, lai viņi runājot, klepojot vai šķaudot, neinficētu citus. Mediķi norāda, ka pat pēc gripas epidēmijas izsludināšanas vakcinēties vēl ir vērts - īpaši, ja cilvēks pieder pie kādas no riska grupām.

Lēsts, ka gripu Lietuvā ik gadus pārslimo līdz 60 000 cilvēkiem. Kopš šīs gripas sezonas sākuma slimība prasījusi jau četru cilvēku dzīvības.

Citi šobrīd lasa

"Ieturi distanci, paliec kopā. Tikai kopā mēs varam radīt pārmaiņas," Audi un citi pasaulē slaveni uzņēmumi pārveido savus logo
“Neieteiktu uz šo skatīties tikai kā ģimenes saliedēšanās laiku,” psihoterapeite aicina sargāties no pārliekas kopā būšanas sekām
Garlaicības mākti amerikāņi cenšas imitēt pasaulslavenas gleznas, liekot lietā visu, kas mājās atrodams
Skatīt visus komentārus

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас