Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Francijā darbojas 19 kodolspēkstacijas, kas nodrošina vairāk nekā 70% visas valsts elektroenerģijas patēriņa. (Foto: PATRICK GELY/SIPA)

Francijā ap kodolspēkstacijām izsniegs joda tabletes 10

Pasaulē
2019. gada 29. septembrī 06:33 2019. gada 29. septembrī 06:33
  Jauns.lv
Francijā izdalīs joda tabletes apmēram 2,2 miljoniem cilvēku, kas dzīvo blakus kodolspēkstacijām, lai pasargātu viņus radiācijas noplūdes gadījumā

Jodu tuvākajā aptiekā varēs saņemt visi, kas dzīvo 20 kilometru rādiusā ap vienu no 19 kodolspēkstacijām, un arī apmēram 200 000 iestāžu, tostarp skolas, vēsta Kodolregulēšanas aģentūra.
2016. gadā Francijā jau izdalīja joda tabletes desmit kilometru apkaimē ap atomelektrostacijām, bet tagad nolemts rādiusu paplašināt. Tiesa, toreiz šo iespēju izmantoja tikai puse iedzīvotāju. Šīm tabletēm jāaizsargā no radioaktīvā joda, kas var izdalīties kodolavārijas gadījumā. Iekļūstot organismā, to pārstrādā vairogdziedzeris, kas nākotnē draud ar vēzi un citām slimībām. Ja šo orgānu piesātina ar stabilo jodu, vairogdziedzeris neuzņem radioaktīvo jodu un neizplata to uz iekšējiem orgāniem.

Francija ar 58 kodolreaktoriem 19 spēkstacijās ieņem pirmo vietu pasaulē ar atomenerģētikas īpatsvaru un ir arī viena no lielākajām tās eksportētājām. Jau vēstījām, ka arī Lietuvas valdība nolēmusi par 900 000 eiro iepirkt četrus miljonus joda tablešu, ko bez maksas izdalīs iedzīvotājiem. Iemesls ir Baltkrievijas plāns šā gada beigās tikai 30 kilometru no robežas iedarbināt Astravjecas atomelektrostaciju.

Citi šobrīd lasa

Tūkstotis zobu, beigta haizivs un pie sliekšņa pamests mazulis - ārzemju zvaigznēm ir tiešām traki fani
“Viņi izpostīja manu dzīvi,” – Billija Ailiša uz skatuves apraudas par interneta troļļu uzbrukumiem
Amerikāņu kaskadieris iet bojā, mēģinot pārliecināt pasauli, ka Zeme ir plakana 20
Tēmas: Francija
Skatīt visus komentārus

Отец Майкла Дугласа оставил семью без наследства

Герцогиня Меган и принц Гарри развязали новый конфликт с королевской семьей