Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Čenuns izkāpj Kazaņā, jau Krievijas teritorijā. (Foto: Alexander Safronov/TASS)

FOTO: Kims Čenuns vilcienā brauc uz Vladivostoku pie Putina 82

Ārzemēs
24. aprīlī 07:57 2019. gada 24. aprīlī 07:57
Jauns.lv / LETA
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns trešdienas rītā ar vilcienu izbrauca uz Krieviju, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, vēstīja Dienvidkorejas ziņu aģentūra "Yonhap", atsaucoties uz Phenjanas ziņu aģentūru KCNA.

Kims un Putins tiksies pirmoreiz. Šis samits notiks ceturtdien Vladivostokas pilsētā, kas atrodas netālu no Ķīnas un Ziemeļkorejas robežām. Tā arī būs Kima pirmā oficiālā vizīte Krievijā.

Ir gaidāms, ka Kims trešdienas rītā ar bruņuvilcienu ieradīsies Krievijas robežstacijā Hasanā, vēstīja Krievijas ziņu aģentūra "Interfax", neminot konkrētus ziņu avotus.

Ziemeļkorejas līderis uz neilgu laiku piestās šajā stacijā, lai apmeklētu namu, kur savos braucienos bija piestājuši arī viņa tēvs Kims Čenirs un vectēvs Kims Irsens.

Kims jau ir divos samitos ticies ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, Dienvidkorejas sabiedrotajai ASV tiecoties panākt Korejas pussalas denuklearizāciju.

Otrais Trampa un Kima samits, kas 27. un 28.februārī notika Hanojā, Vjetnamā, beidzās bez gala dokumenta pieņemšanas, jo abas puses nespēja pārvarēt domstarpības galvenajā jautājumā par to, kādā veidā Ziemeļkorejai būtu jāatbrīvojas no kodolieročiem, un par to, ko Phenjana saņems apmaiņā pret atteikšanos no kodolieročiem.

Pagājušajā nedēļā Phenjana pieprasīja, lai Savienotās Valstis atsauc no kodolsarunām valsts sekretāru Maiku Pompeo, jo viņš tīšām liekot tām šķēršļus. Ziemeļkoreja arī paziņoja, ka tā izmēģinājusi jaunu taktisko ieroci.

Pēdējais Krievijas un Ziemeļkorejas samits notika 2011.gadā, kad tagadējā Ziemeļkorejas līdera tēvs Kims Čenirs devās uz Sibīriju, lai tiktos ar Dmitriju Medvedevu, kas tolaik ieņēma Krievijas prezidenta amatu.

Citi šobrīd lasa

"Gan jau man dzīve kaut ko piespēlēs" - LNT laika ziņu vīrs Māris Grigalis plinti krūmos nemet 10
Vīrs ir tas, kurš negrib mīlēties. Kāpēc tā? 4
VIDEO: ar krāšņu uguņošanu noslēdzas Latvijas 101.gadskārtas sagaidīšanas svētki
Skatīt visus komentārus

Российская танцовщица бросила Джонни Деппа из-за его вражды с Эмбер Херд

Такая же, как все: Скромность герцогини Кэтрин впечатлила других мам в школе раннего развития