Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Porošenko un Zelenskis beidzot vienojas par debatēm 7

Pasaulē
17. aprīlī 17:12 2019. gada 17. aprīlī 17:12
Jauns.lv / LETA
Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas favorīti aktieris Volodimirs Zelenskis un līdzšinējais valsts galva Petro Porošenko, tuvojoties vēlēšanu otrajai kārtai, beidzot vienojušies par debašu datumu.

Abu kandidātu preses dienesti apstiprinājuši, ka debates notis piektdienas pēcpusdienā Kijevas lielākajā stadionā, kur ir 70 000 skatītāju vietu.

Porošenko iepriekš ierosināja debates rīkot jau pagājušo svētdien, tomēr Zelenskis uz tām neieradās, un rezultātā Porošenko debatēs bija vienīgais debatētājs, bet Zelenskim paredzētā tribīne palika tukša.

Porošenko iepriekš ierosināja debates rīkot jau pagājušo svētdien, tomēr Zelenskis uz tām neieradās. (Foto: EPA/Scanpix)

Atbilstoši jaunākajām sabiedriskās domas aptaujām par Zelenski gatavojas balsot 72% vēlētāju, bet par Porošenko - 25%, un Porošenko piektdienas debates varētu būt pēdējā izdevība atgūt vēlētāju atbalstu.

Līdz paziņojumam par startu prezidenta vēlēšanās 41 gadu vecā Zelenska vienīgā politiskā pieredze bija Ukrainas prezidenta lomas atveidošana populārā televīzijas seriālā.

Trešdien viņa komanda debates popularizēja sociālajos medijos, mudinot sabiedrību būt par lieciniekiem "notikumam, kas ieies Ukrainas vēsturē".

Tas būs vērienīgākais šāda veida notikums, kāds jebkad pieredzēts Ukrainā, apgalvo Zelenska komandas cilvēki.

Abiem kandidātiem šomēnes tika veiktas pārbaudes par narkotisko vielu klātbūtni organismā, un Zelenskis uzstāja, ka tas bijis priekšnosacījums, lai debates varētu notikt.

53 gadus vecais Porošenko jau iepriekš centies panākt, lai Zelenskis tiekas ar viņu debatēs, savukārt Ukrainas mediji šonedēļ pieprasīja, lai Zelenskis rīko preses konferenci un atbild uz viņu jautājumiem.

Tomēr Zelenskis teju pilnībā izvairījies no tradicionālajiem medijiem un kampaņas pasākumiem, dodot priekšroku komunikācijai ar vēlētājiem ar sociālo mediju un komēdiju šovu starpniecību.

Saistītās ziņas

Zelenskis neatnāk uz debatēm ar Porošenko 93
Trešajā vietā palikusī Timošenko apsūdz Porošenko vēlēšanu falsifikācijā 8
Porošenko atsaucies uz Zelenska aicinājumu un piedalīsies debatēs Kijevas Olimpiskajā stadionā 22

Kritiķi norāda, ka elektorāts teju neko nezina par to, ko politikā pilnīgi nepieredzējušais Zelenskis darīs, atrodoties pie varas.

Savukārt atbalstītāji ir pārliecināti, ka jaunpienācējs spēs darīt galu Ukrainas endēmiskajai korupcijai, dot jaunu startu stagnējošajai tautsaimniecībai un panāks atrisinājumu bruņotajam konfliktam ar Krieviju.

Citi šobrīd lasa

Žoržs Siksna nāk klajā ar satriecošu vēsti 8
Valsts budžeta lāpītājs. Turīgā seniora Jāņa stāsts 1
Ministre Ramona Petraviča: "Par labklājību liecinās smaids" 3
Skatīt visus komentārus

Стали известны подробности крестин сына герцогини Меган и принца Гарри