Getvikas lidosta strādā pie daļējas lidojumu atsākšanas
Londonas Getvikas lidosta strādā ar aviokompānijām un aviodispečeriem, lai piektdienas rītā veiktu ierobežotu skaitu lidojumu, teikts lidostas paziņojumā.
Lielbritānijas otrā noslogotākā lidosta ir slēgta vairāk nekā 30 stundu pēc vairākkārtējas dronu pamanīšanas tās tuvumā no trešdienas vakara, kā rezultātā atcelti simtiem reisu, ietekmējot 120 000 pasažieru.
Lielbritānijas policija nosūtījusi uz Londonas Getvikas lidostu snaiperus un izmanto helikopteru, lai notvertu personas, kas virs lidlauka lidina dronus, paralizējot tā darbību.
Palīgā policijai devušies arī armijas eksperti.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja uzsvēra, ka dronu izmantošana šādā veidā ir pretlikumīga un vainīgajiem var tikt piespriests līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.
Lielbritānijas aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons žurnālistiem sacīja, ka pēc policijas lūguma šajā izmeklēšanā palīgā nosūtīti armijas eksperti.
Kādu tieši palīdzību militārpersonas sniedz, ministrs atteicās atklāt. Aizsardzības ministrija tviterī ziņoja, ka palīdzēs policijai ar "speciālistu aprīkojumu".
Policija uzskata, ka lidostā pamanītie droni ir specifiska ražojuma. Policija ziņo, ka turpinās dronu vadītāju meklēšana, un nekas neliecina par terorismu.
Trešdienas vakarā divi droni tika pamanīti virs lidostas plkst.21. Lidosta ceturtdienas rītā plkst.3 uz īsu brīdi atsāka darbību, taču to apturēja pēc atkārtotas dronu parādīšanās.
Getvika ir astotā noslogotākā lidosta Eiropā un gadā apkalpo 45 miljonus pasažieru.
Lielbritānijas likumi aizliedz lidināt dronus kilometra attālumā no lidostām, ja vien nav saņemta specifiska atļauja. Likuma pārkāpējiem var tikt piemērots līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.
Taču droni Lielbritānijā joprojām nav jāreģistrē, tas būs jādara, tikai sākot ar 2019.gada novembri.
Pēdējos gados reizēm ir ticis ziņots par droniem, kas gandrīz sadūrušies ar komercreisu lidmašīnām Londonas rajonā.
Lielbritānijas Aviokompāniju pilotu asociācija (BALPA) ziņoja, ka šā gada pirmajos 11 mēnešos droni pietuvojušies bīstami tuvu lidmašīnām 117 reizes.
"Sabiedrībai jāsaprot, ka droni nav tikai rotaļlietas un tiem var būt katastrofiskas sekas, ja tie saduras ar lidmašīnu," norādīja BALPA pārstāvis.