Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO, VIDEO: amerikāņi mirkst ūdenī - vētra "Florensa" atnākusi ar iespaidīgiem plūdiem 22

Pasaulē
2018. gada 14. septembrī 19:03 2018. gada 14. septembrī 19:03
Jauns.lv / LETA
Viesuļvētra "Florensa" piektdien sasniegusi ASV austrumu piekrasti. Lai gan vētras spēks samazinājies līdz 1. kategorijai, lielāko risku iedzīvotājiem rada vētras izraisītie plūdi. Kaut arī Ziemeļkarolīnas, Dienvidkarolīnas un Virdžīnijas varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties kopumā 1,7 miljoniem cilvēku, glābēji no applūdušām mājām drošībā nogādājuši jau vairākus simtus iedzīvotāju, vēsta ārvalstu mediji.

Vietējās amatpersonas aicinājušās cilvēkus, kuri nav paguvuši evakuēties, plūdiem sasniedzot mājokli, patverties augstākajā ēkas vietā - bēniņos. 

Iemesli, kāpēc liela daļa cilvēku nav klausījuši varasiestāžu rīkojumus evakuēties, ir dažādi, piemēram, finansiālas problēmas, kā arī ticība, ka no vētras pasargās Dievs. 

Jau vēstīts, ka "Florensa" ASV piekrasti sasniedza plkst.7.14 (plkst.14.15 pēc Latvijas laika). 

Šobrīd viesuļvētra joprojām uz priekšu virzās ar ātrumu deviņi kilometri stundā, taču dziļāk iekšzemē tās pārvietošanās ātrums samazināsies, radot vēl lielākus postījumu draudus, brīdina NHC.

Piektdienas rītā elektropiegāde pārtraukta jau vairāk nekā 460 000 mājsaimniecību un uzņēmumu, pamatā Ziemeļkarolīnā.
Ziemeļkarolīnā un Dienvidkarolīnā nokrišņu daudzums varētu sasniegt 50 līdz 75 centimetrus, bet vietām pat 100 centimetrus, kamēr vētras sacelto bangu augstums piekrastē - gandrīz četrus metrus, jūras ūdenim ieplūstot sauszemē pat trīs kilometru dziļumā.

Pagaidām visdramatiskākā situācija izveidojusies Ņūbernā, kas atrodas pie divu upju - Nūsas un Trentas - satekas un kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 30 000.

Viesuļvētras nesto spēcīgo lietusgāžu dēļ Nūsa izgājusi no krastiem, un ūdens sedz lielu daļu pilsētiņas teritorijas.
Ņūbernas policijas priekšnieks piektdienas rītā pavēstīja, ka līdz šim izdevies izglābt 150 līdz 200 savās mājās plūdu ūdeņu iesprostoto cilvēku, bet vēl 150 gada palīdzību.

Cilvēku glābšanā Ņūbernā iesaistītas divas Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA) glābēju komandas, bet ceļā atrodas vēl citas vienības.

Citi šobrīd lasa

Siguldietis Elvijs parastas pagales pārvērš skaistās lampās 5
Mihaēls Šūmahers savu 50. dzimšanas dienu izrādās nosvinējis tālu no mājām Šveicē 21
Latvija uz lielo Eirovīziju izlemj sūtīt romantisko duetu "Carousel" 341
Tēmas: ASV
Skatīt visus komentārus

В России на веранде детсада заперли 2-летнего ребенка: он простоял на морозе в одном валенке полчаса 2