Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā 272

Pasaulē
2018. gada 14. aprīlī 07:22 2018. gada 14. aprīlī 07:22 | Papildināts, 2018. gada 14. aprīlī 11:08
  LETA
ASV, Francijas un Lielbritānijas gaisa spēki sestdienas rītā veica gaisa triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem Damaskā un tās apkārtnē, lietojot dažāda veida munīciju, paziņoja ASV aizsardzības resora amatpersona.

"Daudzi mērķi, daudz munīcijas tipu," sacīja amatpersona.

Starp uzlidojumos lietotajiem ieročiem ir spārnotās raķetes "Tomahawk", piebilda amatpersona.

"Rietumvalstu koalīcijas gaisa triecieni bija vērsti pret zinātnisko pētījumu centriem, vairākām armijas bāzēm, Republikas gvardes un 4.divīzijas bāzēm galvaspilsētā Damaskā un tās apkārtnē," paziņoja Londonā bāzētā organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Damaskā ap plkst.4 bija dzirdami vairāki secīgi sprādzieni, kam sekoja pāri lidojošu lidmašīnu troksnis. Damaskas ziemeļu un austrumu nomalēs gaisā pacēlās dūmi.

Sīrijas valsts televīzija ziņoja, ka ASV veic uzbrukumu Sīrijai koordinācijā ar Franciju un Lielbritāniju.

Damaskā šobrīd notiek demonstrācijas pret raķešu triecieniem. Protestētāji vicina Sīrijas un Krievijas karogus. (Foto: REUTERS)

"Sīrijas pretgaisa aizsardzība bloķē amerikāņu, britu un franču agresiju pret Sīriju," ziņoja valsts televīzija.

ASV, Francija un Lielbritānija paziņoja par kopīgu operāciju pret Sīrijas valdību, kas notiek nedēļu pēc tam, kad ķīmiskā uzbrukumā Dumas pilsētai pie Damaskas tika nogalināti vairāk nekā 40 cilvēku.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka šo gaisa triecienu mērķis ir atturēt Sīrijas valdību no ķīmisko ieroču lietošanas. Tie vērsti pret pozīcijām, kas saistītas ar Sīrijas valdības ķīmiskajiem ieročiem.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka britu kara lidmašīnas ir raidījušas raķetes uz Sīrijas armijas objektu netālu no Homsas pilsētas sakarā ar aizdomām, ka tur tiek uzglabātas ķīmisko ieroču sastāvdaļas.

Saistītās ziņas

Latvija atbalsta sabiedroto gaisa uzbrukumu Sīrijā 234
Londona dižojas ar veiksmīgiem gaisa triecieniem; Parīze grib meklēt tūlītēju risinājumu 26
NATO ģenerālsekretārs atbalsta Rietumvalstu veiktos gaisa triecienus Sīrijā 29

Četras reaktīvās lidmašīnas "Tornado" izšāva raķetes "Storm Shadow" "uz militāru objektu – bijušo raķešu bāzi – apmēram 24 kilometrus uz rietumiem no Homsas, kur, kā tiek lēsts, [Sīrijas] režīms uzglabā ķīmisko ieroču sastāvdaļas," teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja, ka Francija pievienojusies ASV un Lielbritānijai gaisa triecienu operācijā, lai vērstos pret "Sīrijas režīma spējām ražot un lietot ķīmiskos ieročus".

"Mēs nevaram paciest ķīmisko ieroču lietošanas normalizēšanu," Makrons sacīja paziņojumā, kas publicēts neilgi pēc šo triecienu sākuma.

Makrons sacīja, ka "nav šaubu par faktiem un Sīrijas režīma atbildību" par "desmitiem vīriešu, sieviešu un bērnu nāvi" ķīmiskajā uzbrukumā, kas 7.aprīlī notika Damaskas piepilsētā Dumā.

"Sarkanā līnija, kuru Francija noteica 2017.gada maijā, ir pārkāpta," teica Makrons.

"Es esmu pavēlējis Francijas armijai šonakt iejaukties, piedaloties starptautiskā operācijā koalīcijā ar ASV un Lielbritāniju, kas vērsta pret Sīrijas režīma slepeno ķīmisko arsenālu," sacīja Francijas prezidents.

Vismaz deviņi cietušie

Gaisa triecienos, ko Rietumvalstis sestdienas rītā sarīkoja pret ieroču noliktavu pie Sīrijas vidienes pilsētas Homsas, tika ievainoti vismaz seši Sīrijas karavīri un trīs civiliedzīvotāji, vēstīja Sīrijas armija un mediji.

Ziņu avots Sīrijas armijā pavēstīja Vācijas ziņu aģentūrai DPA, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas gaisa triecienos tika iznīcināta ieroču noliktava Šīnas rajonā uz rietumiem no Homsas, ievainojot vismaz sešus karavīrus.

Sīrijas valsts ziņu aģentūra SANA ziņoja, ka šajā uzbrukumā arī tika ievainoti vismaz trīs civiliedzīvotāji.

Gaisa triecieni Barzas rajonā uz ziemeļaustrumiem no Damaskas nodarīja tikai materiālus zaudējumus, ziņoja SANA.

SANA apgalvoja, ka gaisa triecieni nav sasnieguši izvirzīto mērķi, jo Sīrijas pretgaisa aizsardzība "tos iznīcināja vai novirzīja no mērķa".

Skatīt visus komentārus

В Сети обсуждают пикантное видео с участием герцогини Меган

«Она была у нас в гостях»: экс-жена Жигунова рассказала о его измене с Заворотнюк